Romantická večeře je samozřejmostí.

FOTO: andBeyond

Tady má každý host jméno

Když chcete někde strávit romantickou dovolenou, chcete mít pocit, že ji trávíte mezi přáteli, že lidé kolem vás cítí a respektují, jakou máte povznesenou náladu. Potěší vás, když si personál hned  pamatuje, jakou kávu máte rádi a že pijete vodu bez bublinek. Vyškolit personál na takovou úroveň stojí úsilí, ale když se to podaří, personál se „ztratí“ a jsou tu usměvaví přátelé, kteří vás hostí. Zdá se to být jen hra se slovíčky, ale v realitě je to obrovský rozdíl, který každá romantická duše pozná a ocení. V Ngala má každý host jméno a jméno mají i lidé, kteří se tu o vás starají.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

FOTO: CK Marco Polo International

Jen tak si posedět

Jste na dovolené, tak proč někam chvátat. Všude kolem jsou „narafičená“ místečka, kde si chcete jen tak posedět. Otevřít knížku a chvíli si číst. Povídat si ruku v ruce, nebo jen tak mlčet a poslouchat zpěv ptáků. Pohodlné sezení, polštáře, duchny jako od babičky. Čas se trochu zpomalí, hlava odpočívá a duše pookřeje. Zvlášť čas mezi snídaní a obědem a čas po obědě se dá tak krásně prolenošit. Navíc, přirozená pohostinnost lidí kolem vám lenošení dokáže ještě vylepšit. Tady se opravdu odpočívá dobře.

I u npajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

I u napajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

FOTO: andBeyond

Pohoda na rozdávání

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal pojmenovat ten zvláštní pocit, který vyzařuje z kuchařů, pokojských, komorníků a dalších lidí ze servisu v Ngala a nejen v Ngala, ve všech projektech &Beyond, které jsem navštívil. Ta jejich nenucenost, vstřícnost, absolutní absence rutiny, laskavost a pohoda. A pak jsem jednou seděl a pozoroval kuchaře, jak na pánvi připravuje obyčejnou omeletu k snídani. Nevěděl, že ho sleduji, měl pocit, že je sám a nikdo se na něj nedívá. Začal si podupávat a pohvizdovat a kroutil se u pánve jako páv při námluvách. A mně došlo, že to, co ze všech těch lidí vyzařuje,  je vášeň. Vášeň pro každodenní pohodový život. Žiji teď a teď jsem v pohodě, tak si to užiju. A protože být zaměstnán v Ngala je pro lidi z lokální komunity neuvěřitelný posun v kvalitě života, jsou všichni v naprosté pohodě a užívají si to tak, že ta pohoda a vášeň zasahuje i vás. Nic ale není samo sebou. Běloši ve vedení musí být velcí profíci, aby ten koncert nenápadně, ale důrazně dirigovali.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. I když, divoká buš může pozorovat vás.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. A nebo divoká buš může pozorovat vás.

FOTO: andBeyond

Přečtěte si další zajímavé články o stylu safari.

Každý pokoj je originál

Interiér všech 20 bungalovů je tak trochu originál. Detaily, drobná výzdoba, obrazy a další dekorace mění každý pokoj v individuální svět. Nábytek z masívu, kování, styl lamp a závěsů a rámečky obrázků navozují vzpomínky na staré dobré časy cestovatelů z koloniální doby. Afrika není jen venku za okny, je i v každém detailu interiéru.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

FOTO: andBeyond

Když vás lenošení přestane bavit

Nedá se samozřejmě úplně zapomenout, že jste uprostřed divoké přírody, že vás obklopuje Krugerův národní park. Díky tomu, že jste na soukromé půdě, můžete vyrazit na pěší safari. Stopaři a rangeři připraví trasu podle vašich zkušeností a náročnosti, kterou snesete. Ale i při safari vás čekají příjemná překvapení. Posezení u napajedla, stoleček s občerstvením v otevřené  savaně, vychlazená sklenka bílého při západu slunce. Pokud se vydáte na safari v terénním voze, jsou stopaři a rangeři připraveni vysvětlit o divoké africké přírodě každý detail.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

FOTO: CK Marco Polo International

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

FOTO: andBeyond

Přejete si večeři pro dva v buši?

Když do buše přichází noc, je to zvláštní čas. Ptáci zpívají mnohem intenzivněji, jako by chtěli dát na vědomí, že tu jsou a že tu určitě budou i ráno, až se noc nenápadně vytratí. Predátoři vyrážejí na lov a strach o život naplňuje všechny temné kouty. Ideální čas na večeři ve dvou v divoké buši.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

FOTO: andBeyond

Dopřejte si den navíc

Opakuje se to naprosto pravidelně. Když se váš čas v Ngala naplní, budete si říkat, že jste si měli přidat ještě jeden den navíc. Ideální je zůstat tu alespoň na 4 noci. Zabydlíte se, zklidníte, zjistíte, že vám nic neuteče a vychutnáte si tu nádhernou romantickou atmosféru. Všechno chce přece svůj čas.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení –  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Keni, Tanzanie, Ugandy, Rwandy, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Mosambiku, Namibie, Botswany a Jihoafrické republiky podle vašich individuálních přání.

Ngala Safari Lodge

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Více informací o hotelu

NGALA SAFARI LODGE

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Chystáte se na svatební cestu? Připravujete si cestu do Jihoafrické republiky? Chcete vyrazit na safari? Pak si naplánujte zastávku v jedné z nejkrásnějších  safari lodge na jihu Afriky, v Ngala Safari Lodge.

 
 

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín odjezdu: 16. 03. 2014

Cena: 79 500,--

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

GARANTOVANÝ ODJEZD

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa - Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

FOTO: Archív cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde

Zaváděcí cena: 69 990,-

 

Keňa – Tanzanie

Expedice – Východní Afrika

Český průvodce

Zaváděcí cena – 69 990,-

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzanie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny včetně proslulých Masajů.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 30.03.2014

Cena : 79.960,--

Více informací o zájezdu

 

 POD KŘÍDLY KONDORA - TO NEJLEPŠÍ Z PERU

Český průvodce

Jeden ze tří nejpopulárnějších okruhů po Peru - Lima, Arequipa, kaňon Colca,centrum říše Inků Cusco, Posvátné údolí i úchvatné skalní město Machu Picchu, přejezd And a bájné jezero Titicaca, Nejkvalitnější ubytování při okruhu Peru na českém a slovenském trhu ! Prověřeno mnoha spokojenými klienty a více než 20 sezónami našich zkušeností.

Top zážitky:
- Kaňon Colca řekou o 1200 m níže a s vyhlídkou "Condor Cross"
- Machu Pichu - kultovní město a tajemná pevnost ukrytá v peruánských Andách
- Plavba po jezeře Titicaca

 

FOTO: andBeyond, archív CK Marco Polo

 Více informací o zájezdu

Termín: 04. 02. 2014

Cena: 38 000,- .(+ letenky)

 

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost rostlin i tvorů, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Na této cestě navštívíte to „nej“ ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

 

FOTO: archív autora

Více informací o zájezdu

Termín: 9. 3. 2014

Cena:  47 800,--

 

KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK – NEJEN SAFARI

Během tohoto programu navštívíme jak soukromou rezervaci, tak Kruger, a okusíme tedy jak pěší safari, tak klasické safari v otevřeném voze. Cestou se zastavíme v bývalém zlatokopeckém městečku Pilgrim’s Rest, budeme obdivovat krásu Blyde River Canyon a kroutit hlavou nad neuvěřitelnými "hrnci" u Bourke’s Luck Potholes.

EXPEDICE S ČESKÝM PRŮVODCEM

.

Japonsko

FOTO: Martin Vlasek, CK Marco Polo

Více informací o zájezdu 

Termín odletu: 03. 04. 2014

 Cena: 59 990,--

 
 

JAPONSKO – TOKIO + KYOTO

s českým průvodcem

Japonsko, které se vzpamatovalo z nedávné katastrofy, opět stojí na nohou a je připraveno vám ukázat svoji moderní tvář v Tokiu a své tradice a historii, tak odlišnou od zbytku světa v prastarém Nikko, Kamakuře, Kyotu a Naře.

 

Více o zájezdech bez příplatku za jednolůžkový pokoj.

 

JSTE SAMI A NECHCE SE VÁM PLATIT PŘÍPLATEK ZA JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ?

Seznamte se s unikátní nabídkou poznávacích zájezdů, kde nemusíte platit příplatek za jednolůžkový pokoj!

Východní Afrika, Havaj, Srí Lanka, Japonsko

  Zpět na hlavní stránku rubriky Afriky