Zanzibar  – jistota!

Nejlepší plážová dovolená v Africe v únoru bez diskuse nese jméno „Zanzibar“. Výběr z celé škály kvality ubytování umožňuje návštěvu ostrova i lidem, kteří nemají na nejlepší hotely. Je ale třeba velmi pečlivě zvažovat lokalitu, do které se vydáte.  Pláže na Zanzibaru nejsou všechny stejně kvalitní a na mnoha z nich působí negativně efekt velkého odlivu. Až budete svůj hotel vybírat, chtějte vědět, kde přesně váš hotel stojí a pak si vše porovnejte s údaji v článku v okénku.

Přečtěte si velmi užitečný článek o plážích na Zanzibaru

Zanzibar je také skvělým doplňkem vaší cesty na safari. Ať už jste na safari v Tanzanii nebo v Keni, prodlužte si svůj pobyt o pobyt u moře na Zanzibaru. Uvidíte dvě nádherné tváře Afriky!

Pláže na Zanzibaru vypadají krásně. Ale dejte si pozor na velký odliv.

Pláže na Zanzibaru vypadají krásně. Ale dejte si pozor na velký odliv.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Nevýhodou Zanzibaru je ovšem spojení. Vždy musíte nejméně jednou (často dvakrát) přesedat a je to tedy nepříjemné cestování. Ovšem Zanzibar vám tu oběť vyrovná tím, jak skvělý je. Na trhu narazíte na nabídky, které obsahují tzv. „přímé lety“ na Zanzibar. Slušná cestovní kancelář vám vysvětlí, že „přímý let“ je jen technický pojem a ve skutečnosti se jedná o let s několika mezipřistáními (většinou dvěma až třemi) a celková doba letu je tak prakticky delší než na pravidelných linkách s přestupy. Pokud vaše cestovní kancelář o takové skutečnosti mlčí, nehraje s vámi na rovinu a je asi lepší jít jinam.

Přečtěte si další zajímavý článek o Zanzibaru
Na Zanzibaru je opravdu velmi čisté moře.

Na Zanzibaru je opravdu velmi čisté moře.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Seychely a Mauritius s podmínkou

Únor na Mauritiu je zvláštním měsícem. Většinou je to skvělý měsíc, plný slunce, čisté oblohy a nádherného moře. Ale jsou roky, kdy se z ničeho nic objeví nad Indickým oceánem cyklón a vše se změní. Obloha se zatáhne, zvedne se vítr, slunce není vůbec vidět a moře se tváří nepřátelsky. Bohužel nikdo není schopen předvídat, zda právě letošní únor bude krásný, nebo se objeví démon cyklónu. Je třeba to riziko zvážit.


Přečtěte si další zajímavé články o Mauritiu
Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

FOTO: CK Marco Polo International

S koncem roku se na Seychelách začne pomalu zhoršovat počasí.  Přibývá mraků na obloze a sem tam zaprší. V únoru je sice krásné teplo kolem 30°C, ale blankytně modrou oblohu uvidíte jen občas. Komu to nevadí, bude na Seychelách nadšený. Kdo ale touží po tom, aby měl ty pravé obrázky ze Seychel, musí sem letět později.

Přečtěte si jeden z nejčtenějších článků této rubriky - je o Seychelách
Blankytně modré nebe v únoru na Seychelách nečekejte každý den.

Blankytně modré nebe v únoru na Seychelách nečekejte každý den.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Keňa, Egypt – když víte, co čekat, nebudete zklamáni

Těch last minut nabídek na Keňu, plných superlativů, je až trochu moc. Dva charterové lety do Mombasy vytvářejí veliký převis nabídky nad poptávkou. Cestovní kanceláře se pak předhánějí v nízkých cenách a vzletných slovech. Keňa je bezesporu krásná destinace, ale musíte vědět, co očekávat. Případná zklamání nejsou zaviněna Keňou, ale cestovními kancelářemi, které neříkají úplnou pravdu nebo v touze zaplnit sedačky ve svých letadlech dokonce lžou.

Hlavním lákadlem Keni je určitě safari, i když se mnoho lidí vydává na písečné pláže. Je třeba ale počítat s velkým odlivem.

Hlavním lákadlem Keni je určitě safari, i když se mnoho lidí vydává na písečné pláže. Je třeba ale počítat s velkým odlivem.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tak jako na Zanzibaru, i v Keni je velký odliv. Krásné moře ustoupí i o několik set metrů a váš sen o tom, jak plavete v moři, odchází spolu s odlivem. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět, nebo bude váhat, raději jděte o dům dál. O tzv. „přímém letu“ jsem psal výše. Stejný „přímý let“ totiž míří jak do keňské Mombasy, tak na Zanzibar (navíc s mezipřistáním v Egyptě). Dejte si také velký pozor na nabídku safari z pobřeží, tu musíte nakupovat velmi obezřetně.

Přečtěte si článek o nejčastějších tricích, které používají cestovní kanceláře
Rudé moře u nás mnoho příznivců. Právem.V zimě je to určitě nejbližší krásné moře.

Rudé moře má u nás mnoho příznivců. Právem.V zimě je to určitě nejbližší krásné moře.

FOTO: archiv autora

Kdo se jednou vykoupal v Rudém moři,  šnorchloval tam či se potápěl, nedá na něj dopustit. Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Vyznat se ovšem v nabídce na Egypt je velmi komplikované, a pokud se nechcete zklamat, musíte si s výběrem dát kus poctivé práce. Problémem jsou kategorie hotelů, které často neodpovídají skutečné kvalitě. Problémem je i systém stravování, kde se pojem „all inclusive“ často spojuje s naprosto odlišným obsahem. Problémem jsou také nepřesné informace cestovních kanceláří, nebo dokonce záměrné matení. Do Egypta určitě ano, ale ptát se, myslet, vybírat obezřetně.

Snad brzy dojde ke zlepšení politické situace do té míry, že se obnoví možnost poznávat i památky na Nilu.

Snad brzy dojde ke zlepšení politické situace do té míry, že se obnoví možnost poznávat i památky na Nilu.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Inzertní sdělení –  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Keni, Tanzanie, Ugandy, Rwandy, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Mosambiku, Namibie, Botswany a Jihoafrické republiky podle vašich individuálních přání.
 

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín odjezdu: 16.03. 2014

Cena: 79.500,--

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa - Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

FOTO: Archív cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde

Zaváděcí cena: 69 990,-

 

Keňa – Tanzanie

Expedice – Východní Afrika

Český průvodce

Zaváděcí cena – 69 990,-

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzanie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny včetně proslulých Masajů.

Hroch je velmi nebezpečné zvíře a je třeba udržovat bezpečnou vzdálenost.

FOTO: archív CK Marco Polo

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Termín: 01.05. 2014

Cena:  81 500,--

 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

Expedice s  českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

FOTO: andBeyond, archív CK Marco Polo

 Více informací o zájezdu

Termín: 04. 02. 2014

Cena: 38 000,-- (+ letenky)

 

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost rostlin i tvorů, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Na této cestě navštívíte to „nej“ ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

 

FOTO: archív autora

Více informací o zájezdu

Termín: 9. 3. 2014

Cena:  47 800,--

 

KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK – NEJEN SAFARI

Během tohoto programu navštívíme jak soukromou rezervaci, tak Kruger, a okusíme tedy jak pěší safari, tak klasické safari v otevřeném voze. Cestou se zastavíme v bývalém zlatokopeckém městečku Pilgrim’s Rest, budeme obdivovat krásu Blyde River Canyon a kroutit hlavou nad neuvěřitelnými "hrnci" u Bourke’s Luck Potholes.

EXPEDICE S ČESKÝM PRŮVODCEM

Japonsko

FOTO: Martin Vlasek, CK Marco Polo

Více informací o zájezdu 

Termín odletu: 03. 04. 2014

 Cena: 59 990,--

 
 

JAPONSKO – TOKIO + KYOTO

s českým průvodcem

Japonsko, které se vzpamatovalo z nedávné katastrofy, opět stojí na nohou a je připraveno vám ukázat svoji moderní tvář v Tokiu a své tradice a historii, tak odlišnou od zbytku světa v prastarém Nikko, Kamakuře, Kyotu a Naře.

 

Více o zájezdech bez příplatku za jednolůžkový pokoj.

 

JSTE SAMI A NECHCE SE VÁM PLATIT PŘÍPLATEK ZA JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ?

Seznamte se s unikátní nabídkou poznávacích zájezdů, kde nemusíte platit příplatek za jednolůžkový pokoj!

Východní Afrika, Havaj, Srí Lanka, Japonsko

  Zpět na hlavní stránku rubriky Afriky