Ráj na konci světa

Svět je zapomenut! Zůstala jen nádherná bílá pláž, desítky odstínů modré barvy v laguně a na nebi. A pohoda. Tam někde za horizontem jsou všechny ty každodenní rvačky o přežití, politikaření všech proti všem, náboženské roztržky a ekonomické krize, běžný svět.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Mnemba má obvod pouhých 1,5 km. Ostrov i s atolem jsou velmi striktně určeny pouze pro klienty a sloužící personál. V 10 plážových bungalovech se může ubytovat maximálně 20 návštěvníků a i počet dětských návštěvníků se snaží majitelé udržet ve velmi snesitelné míře (maximálně 2 děti v jednom termínu na celý ostrov!). Tady si nikdo nemá lézt na nervy a kazit si vzájemně dovolenou.

Na ostrově mohou být maximálně 2 děti v jednom termínu. Ale ti si pobyt opravdu užívají.

Na ostrově mohou být maximálně 2 děti v jednom termínu. Ale ty si pobyt opravdu užívají.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Žádní prodavači na pláži

Kdo zažil dovolenou na pobřeží Keni nebo na Zanzibaru, potvrdí, že jedna z věcí, která dříve nebo později začne na dovolené vadit, jsou plážoví prodavači.

Samozřejmě, člověk pochopí, že jsou to živitelé rodin a prodat něco turistům může zajistit obživu, která se jinak shání hodně těžko. První den to jde, ale třetí, čtvrtý den, když už jste mockrát řekli všem, že opravdu nic nepotřebujete, vás začne tlak prodavačů otravovat. Ostrůvek Mnemba je takových problémů naprosto ušetřen, tady na pláži žádné prodavače nepotkáte. Jste sami pány svého času a prostoru. Takových míst na světě není mnoho.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo snorchlování.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo šnorchlování.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Krásné africké pláže. Ideální prodloužení léta

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zanzibar – ostrov rozkročený mezi Afrikou a Ománem
 

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 

Zanzibar - místo iluzí, kde nic nemusí být tak, jak se zdá

Robinsoni z vlastní vůle

Všechny stavby na ostrově jsou postaveny z přírodních materiálů a každý detail je propracovaný s cílem navodit atmosféru panenského ostrova, nepostiženého chorobami civilizace. Jste tak trochu Robinsony z vlastní vůle.

Konstrukce bungalovů z kmenů stromů, místo podlahy režná rohož položená na písku, místo stěn rohože z palmových listů. Velmi kvalitní postel se skvělou matrací a velmi kvalitní povlečení. Prostorné pokoje, co nejvíce otevřené směrem k pláži a moři.  V souladu komfortu a jednoduchosti, kvality a prosté architektury, exkluzivity a respektu k přírodě, v tom všem dohromady je to kouzlo, kterému propadnete, když se na ostrov vydáte. Boty neobujete celý pobyt a na veškeré formální oblečení si ani nevzpomenete. Tady jste jen vy, pláž, moře a zázemí, co vás má činiti šťastnými.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Není malý ostrov velkou nudou?

Základní vymožeností je ostrově Mnemba právo nedělat vůbec nic! Zatavit se, vypnout a odpočívat. Ale když toho nejste schopni, můžete šnorchlovat nebo se potápět v laguně a u korálového reefu, můžete rybařit, můžete se odebrat na odvrácenou stranu ostrova a pozorovat mořské ptáky, kterých je tu početná kolonie, můžete se plavit na jedné ze dvou nádherných starých lodí.

Navíc má každý pokoj svého komorníka a ten je vám plně k dispozici. S ním můžete konzultovat veškeré své aktivity. Proč komorníka nepožádat, aby vám uspořádal romantický piknik na pláži? A co večerní posezení v peřinách na bílém jemném písku? Pohodlně se natáhnete, založíte si ruce za hlavu a budete pozorovat hluboké africké nebe? Sklenka s nápojem bude zapíchnutá do písku vedle vás, a když dopijete, komorník dolije další. Nudit se určitě nebudete. Televizi na pokoji nečekejte, ale WIFI ano. Budete však žádáni, abyste respektovali právo sousedů na klid.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

FOTO: archiv autora

Krkolomná cesta na ostrov

Cesta do ráje bývá poseta trny, tvrdívají klasici. I do ráje na ostrově Mnemba se musíte prokousat přes pár překážek. Sám let na Zanzibar není z Evropy úplně pohodlný, vyžaduje alespoň jeden přestup (spíš dva).

Nepodlehněte zdání, že charter na Zanzibar, který nabízí některé cestovní kanceláře jako tzv. „přímý let“ je nějaká výhra. Přímý let neznamená let bez mezipřistání, znamená pouze, že vystoupíte v cíli z toho samého letadla, do kterého jste nastoupili. Přímý let z Prahy má nejméně dvě mezipřistání – v Egyptě a v Keni. Určitě se před případnou rezervací poptejte, kolik hodin takový přímý let trvá.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

A to není všechno. Když už přistanete na Zanzibaru, musíte se dostat do přístavu na severu ostrova. Ta cesta je hrbolatá a nepohodlná a po dlouhém letu je tak trochu trápením neviňátek. Pak ještě kousek lodí a jste v ráji. Stojí za to ty překážky překonat.

Skvělá kombinace se safari

Jste kousek od jedněch z nejlepších míst na safari ve Východní Africe – ať už jsou to národní parky na jihu Tanzanie, které nejsou tolik známé, ale jsou nepostižené masovou turistikou, nebo kráter Ngorongoro a národní parky Tarangire, Serengeti a Lake Manyara. Ideální kombinace je 5-6 dnů safari a 6-8 dnů na ostrově.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Mimořádná přírodní památka - Ngorongoro

FOTO: Jan Papež pro Crater Lodge

Kouzelné kempování - glamping

&Beyond záruka kvality

Neobydlený panenský ostrůvek koupila jihoafrická společnost &Beyond (dříve CC Africa), která přichází už mnoho let s vizionářskými projekty v Jižní a Východní Africe. Jako první otevírala privátní safari té nejvyšší kvality, první začala propagovat luxusní stany, nové typy terénních vozů a velmi privátní servis. Kdo jednou ochutnal servis &Beyond, hledá jen těžko srovnatelnou kvalitu.

Inzertní sdělení –  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Afriky, Asie, Latinské Ameriky, Karibiku, Austrálie a Polynésie podle vašich přání

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Tanzanie

Klasický okruh - Lake Manyara, Ngorongoro, Serengeti

 Vydejte se s námi na sever Tanzanie do proslulých národních parků Serengeti, Ngorongoro a Lake Manyara.
Kráter Ngorongoro, mnohými považovaný za osmý div světa a nekonečné pláně Serengeti jistě netřeba blíže představovat. Serengeti je dějištěm každoroční velké migrace zvířat - miliony pakoní, zeber a dalších druhů putují za čerstvou pastvou a slibují jedinečnou podívanou.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 27. 11. 2013

Cena:  53 900 Kč

Esence: Užijte si komfortní poznávání Srí Lanky!

Chcete bydlet v příjemných kvalitních konkrétních hotelích, které atmosféru země dokreslí? Chcete pestrou škálu zážitků v pohodovém tempu, zaručujícím příjemnou dovolenou? Chcete být součástí malé skupinky max. 12 osob doprovázené zkušeným pracovníkem naší CK, který bude maximálně pečovat o Váš komfort a bezstarostný průběh cesty?
Pak je tento zájezd ESENCE SRÍ LANKY určen právě pro vás!

Honduras

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 03.02. 2014

Cena :  85.990,--

OKRUH MEXIKO - GUATEMALA - BELIZE

s českým průvodcem

 Nesmírně zajímavý poznávací zájezd do zemí s prastarou kulturou starých Mayů. Doplněný o putování divokou přírodou.

Malá skupinka doprovázená odborným česky mluvícím průvodcem.