Mauritius, Zanzibar, Seychely – vítězná trojice

Listopad a prosinec na Mauritiu patří k nejlepším měsícům. Vrchol jara a začátek léta. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a v únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem. Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince na Mauritiu, protože jejich hra je díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře. Navíc když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jedna z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Ostrov La Dique.

Ostrov La Dique.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Na Seychelách pomalu končí pohodové období. S koncem roku přijde zhoršení počasí, ale vás, kteří se na ostrovy vydáte na konci listopadu a na začátku prosince, se týkat nebude. Je to navíc jedno z mála období, kdy jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Určitě se nebojte i kombinovat víc ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychelské ostrovy – kde obrázky na realitu nestačí
 

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Mauritius aneb Paličovu dceru nenajdete jen v Národním...
Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Navíc se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je skvělá věc především pro ty, kdo nevydrží na pláži víc než pár dnů. Zatím bohužel není příliš dobré letecké spojení na Zanzibar a tolik propagovaný charter v tomhle ohledu nic neřeší, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neřeší. Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoliv, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 
Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější, než pro milovníky pláží.

Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější než pro milovníky pláží.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Keňa, Egypt – nezklamou, když víte, co očekávat

Na trhu začíná být Keni trochu moc. Boj cestovních kanceláří, které provozují charter na keňské pobřeží,  tlačí ceny dolů, ale je třeba si uvědomit, že s cenou většinou klesá i kvalita. Za to ovšem nemůže Keňa. Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její odpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny. Obrázky nádherného keňského moře nelžou, ale je třeba připomenout, že na mnoha místech je velký odliv a moře může „odejít“ i několik set metrů.  Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál.

Podzim je v Egyptě ideálním obdobím pro milovníky golfu.Ti zatím se svým návratem váhají. Možná ke své škodě.

Podzim je v Egyptě ideálním obdobím pro milovníky golfu.Ti zatím se svým návratem váhají. Možná ke své škodě.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv Marco Polo

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připravený uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité. Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich polohy a služeb jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*. Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle své chuti.

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

 

Village du Pecheur

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Skvělá cena za 7 nocí se snídaní – 
57 900,–

Seychely, ostrov Praslin

Village du Pecheur

 Příjemný menší hotýlek je ideálním cílem pro svatební cesty a romantické páry vůbec, umocněno zařízením pokojů v rokokovém stylu!
 Přímo u krásné a populární pláže Cote D’Or na severovýchodě Praslinu. V pěším dosahu restaurace a obchody.

 

Merville Beach

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Více informací o zájezdu

 Skvělá cena za 7 nocí s polopenzí – 
43 500,–

 Mauritius

 Merville Beach LUX Island Resort

 Pokud vám stačí slušný střední standard za dobrou cenu a hledáte především hezké koupání, je to dobrá volba. Atraktivní je i blízkost letoviska (shopping, restaurace, další aktivity), takže varianta all inclusive není dle našeho názoru nezbytná. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Hotel poskytuje slevy pro novomanžele na svatební cestě. TYTO SLEVY SE VZTAHUJÍ I NA PŘÍPADY TZV. REGISTROVANÉHO PARTNERSTVÍ OSOB TÉHOŽ POHLAVÍ!

 

Bluebay Beach Resort

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu

 Cena za 7 nocí s all inclusive – 
45 990,–

Zanzibar

Bluebay Beach Resort & Spa

Velmi příjemný 4* hotel na krásné pláži. Bungalovy jsou postaveny v tropické zahradě, která podtrhuje ostrovní charakter vaší dovolené. I nejnižší kategorie pokojů (Standard) mají 42 m2, interiér je velmi příjemný, vše z přírodních materiálů a s prvky klasické zanzibarské architektury.

 

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde

 

Expedice – východní Afrika

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzanie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny, včetně proslulých Masajů. Počasí a stav cest mají přímý vliv na průběh cesty, a proto vyžadujeme od klientů notnou dávku tolerance vůči změnám v programu.

 

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu

 

Superlevné podzimní zájezdy do Dubaie

 15 990,– za 7 nocí se snídaní, včetně letenky, let. poplatků a zdravotního pojištění.

Denně zdarma transfer na pláž, wi-fi na pokoji zdarma.

Skvělá příležitost poznat mega město a odpočinout si u moře

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu: 27. 11. 2013

Cena: 74 790,–

 Více o zájezdu

 

Za historií a přírodou Etiopie

 Český průvodce

 Etiopie je doslova kolébkou lidstva. Je to země s „černým africkým křesťanstvím“ a křesťanské památky patří k tomu nejzajímavějšímu a nejvzácnějšímu na celém africkém kontinentu. Chrámy vytesané do skály v Lalibele nebo Axumu se často řadí mezi divy světa. Přírodní skvosty jako nejhlubší proláklina Danakil.