FOTO: Devonvale Golf and Wine

Golf, víno a pohoda

Co si přát víc než postavit se na odpaliště první jamky bez stresu, že přede mnou je plné hřiště a za mnou už čekají další zoufalci, kteří se nemohou dočkat, až na ně přijde řada. Před vámi je nádherně střižená ferway, lemovaná rozkvetlými keři a palmovou alejí. Někde v dáli se tyčí vysoké skalnaté pohoří a rámuje všechnu tu krásu. Slunce vysušuje ranní rosu. Je třeba se zastavit, zhluboka nadechnout a v duchu si potvrdit: „My si tedy dovedeme žít!“  Čeká vás několikahodinové putování krásnou krajinou, kterou lidská ruka vymodelovala v golfové hřiště.  Ať už vám hra půjde, nebo ne, budete mít pohodový den. Navíc vás na konci čeká 19. jamka s výběrem dobrých vín.

Arabella Golf Course

Arabella Golf Course

FOTO: Archiv CK Marco Polo

To je běžný obrázek golfu v Kapském Městě a okolí. Pokud si jako základnu zvolíte vinařské městečko Stellenbosch, budete mít v okruhu 20 km jedenáct hřišť, a je tedy z čeho vybírat. Mnohá hřiště jsou protkána vinicemi nebo jsou v jejich přímém sousedství a všechna jsou v krásné krajině. Green Fee je velmi příjemné (od 180 ZAR = 400 Kč po 700 ZAR = 1550 Kč).

Gray Player

Gray Player

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Gary Player, Ernie Els a další

Popularita golfu v Jihoafrické republice nevznikla jen tak náhodou. Je to především zásluha  velkých golfových osobností. Gary Player a Ernie Els jsou ikonami jihoafrického golfu. Gary Player je živou legendou. V roce 2000 byl vyhlášen nejlepším jihoafrickým sportovcem století a mnoho lidí jej pokládá za největší sportovní osobnost země v historii. On naučil Jihoafričany hrdosti na své golfové hráče, on vyvolal obrovský zájem nesmírně široké hráčské základny o golf a z jeho projekční dílny vyšlo mnoho plánů na špičková hřiště (po celém světě je jich více než 320). Se svou noblesou, korektností a životní vůlí nakazil i další známé jihoafrické golfové osobnosti. V jeho šlépějích kráčejí Ernie Els (s přezdívkou THE BIG EASY) a další špičkoví hráči. Nikdo z nich nezapomíná, kde se narodili a kde začali hrát golf. Jsou to velmi typičtí Jihoafričané. Hrdí na svou zemi, hrdí na svůj úspěch, štědří vůči těm, kteří takové štěstí neměli, a podporující talenty bez ohledu na jejich rodinné a ekonomické zázemí.

Ernie Els

Ernie Els

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

FOTO:  Jan Papež

Krása vinařského kraje v Kapsku přilákala i miliardáře pana Bakalu

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Kapské Město, jižní brána do Afriky

 

Golf, safari a adrenalin

Být v Africe a nemít zážitek ze safari by byl opravdu hřích. Velmi často jsou lidé, kteří přiletí za golfem do Kapska zlákáni na safari v Kapsku nebo někde v okolí tzv. Garden Route (Zahradní cesty). Není to úplně špatně, ale jde to udělat mnohem lépe. Rozhodně stojí za to přeletět do oblasti Krugerova národního parku a vybrat si v této oblasti golfové hřiště, kde se dobře hraje a odkud se dá vyrážet na safari.

Výbornou volbou je městečko Hazyview a v něm hřiště Sabi River Sun Golf Course. Velmi příjemné 18jamkové hřiště se 4* hotelem a skvělou polohou pro výjezdy do Krugerova národního parku a navíc s nedalekým centrem adrenalinových sportů (čtyřkolky, rafting apod.). Tady se rozhodně nebudete nudit.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Velká golfová pětka

Vybrat pět nejlepších hřišť v Jihoafrické republice není snadné a vždy bude taková volba nespravedlivá, protože některé ze hřišť, které nebude zařazeno do Velké golfové pětky, se může cítit poškozené. Dovolil jsem si uzurpovat právo určit takovou Velkou golfovou pětku, i když vím, že ne všichni golfisté se mnou budou souhlasit. Arabella Western Cape, Fancourt, Pezula, Steenberg Golf Club a Sun City Gary Player.  Stejně jako se milovníci safari rádi setkají se žirafou, hrochem, gepardem a mnoha dalšími zvířaty a nehledí na to, že nejsou ve Velké pětce, i golfisté si určitě rádi zahrají na dalších hřištích, kterých je na výběr víc než dost.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua.

FOTO: Fancourt

Země zaslíbená – nejen pro golfisty

Jihoafrická republika je pro golfisty zemí zaslíbenou, a nejen pro ně.  I „golfové vdovy“ a „golfoví vdovci“ mají co dělat, když jejich partneři kličkují po ferway nebo hledají míček v rafu, trápí se v hlubokých a širokých bunkrech nebo prodlužují posezení s vínem až do setmění.

Inzertní sdělení -  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Afriky, Asie, Latinské Ameriky, Karibiku, Austrálie a Polynésie podle vašich přání.
 

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Více o našich golfových cestách

Golf v Jihoafrické republice

Každý golfista má trochu jinou představu o své golfové cestě. Jinak vypadá jeho cesta, když jede s partnerem, jinak, když jede s partou dalších golfistů. Jsme připraveni připravit vaši cestu do Jihoafrické republiky na klíč. Jsme golfisté, máme rádi Jihoafrickou republiku a 90 % našich klientů jezdí na zájezdy na klíč.

Antiqua

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více o zájezdu 

Odjezd každý týden

 

Bílé pláže a deštný prales – Antigua a Barbuda, Dominika a Svatá Lucie

Neobvyklý zájezd spojující méně navštěvované drobné perly Karibiku. Tady nenarazíte na masovou turistiku. Krásné pláže, nezastavěné hotely. Deštný prales. Autentická atmosféra.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Cesta za amazonskými indiány

Vydejte se poznat opravdovou džungli a indiánský kmen, který žije tradičním způsobem a víceméně se do dnešních dnů obvyklému styku s vnějším „civilizovaným“ světem vyhýbá.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 27. 11. 2013

Cena:  53 900 Kč

 Esence: Užijte si komfortní poznávání Srí Lanky!

Chcete bydlet v příjemných kvalitních konkrétních hotelích, které atmosféru země dokreslí? Chcete pestrou škálu zážitků v pohodovém tempu, zaručujícím příjemnou dovolenou? Chcete být součástí malé skupinky max. 12 osob doprovázené zkušeným pracovníkem naší CK, který bude maximálně pečovat o Váš komfort a bezstarostný průběh cesty?
Pak je tento zájezd ESENCE SRÍ LANKY určen právě pro Vás!

 

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu 

 

Superlevné podzimní zájezdy do Dubaie

 15 990 Kč za 7 nocí se snídaní včetně letenky, let. poplatků a zdravotního pojištění.

Denně zdarma transfer na pláž, wi-fi na pokoji zdarma.

Skvělá příležitost poznat mega město a odpočinout si u moře.