Muž z oceli realizuje svou vizi

Je to muž z oceli. Nemyslím tím filmového Iron Mana, ale Freda Wörnera, majitele a tvůrce prvního 7* hotelu na jihu Afriky. Na oceli zbohatl. Jeho společnost vyrábí speciální ocelové nápravy a vyváží je do celého světa. A peníze z oceli pomohly a pomáhají Fredu Wörnerovi uskutečnit jeho vizi v oblasti turistických služeb. Se svými penězi by si mohl koupit vlastní ostrov v Mosambiku nebo na Maledivách, mohl by postavit resort na Seychelách nebo Mauritiu nebo se vydat na druhý konec světa a angažovat se v Karibiku. Ale to by nebyl Fred Wörner. Fred od malička miluje divokou jihoafrickou krajinu a je velkým jihoafrickým patriotem. Je pro něj samozřejmostí, že investuje své peníze do něčeho neobvyklého, krásného a prestižního, a navíc doma. Kéž by některý z našich miliardářů jednal podobně.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nesmějí se opakovat chyby druhých

Za svými obchody procestoval celý svět. V posledních letech létal hlavně první třídou nejlepších leteckých společností a přespával v nejlepších hotelech světových velkoměst. Poznal na vlastní kůži všechny klady a zápory této úrovně turistiky. Rozhodl se vytvořit místo, kde by se projevily pouze klady.

Kouzlo hledejte v detailech

Třiapůl tisíce hektarů pozemků, navíc v nádherné krajině Dračích hor, dávalo šanci vymyslet koncept, který bude spojovat dokonalý servis lázeňského domu s dokonalým servisem hotelového resortu a zajímavými přírodními aktivitami včetně safari. Puntičkářská povaha Freda Wörnera se projevila v každém detailu – z pozemku začalo pomalu mizet všechno, co není součástí divoké buše, prostor byl krok po kroku osídlován zvěří, hotelové lázně byly dimenzovány tak, aby nikdy nemusely odmítnout zájemce o terapii, atd. atd.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a lázních.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a v lázních.

FOTO: Karkloof Spa & Safari

 

Přečtěte si další zajímavé články o specialitách v ubytování v Africe

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Afrika prchá do korun stromů

FOTO:  archiv CK Marco Polo

Kouzelné kempování - glamping

Čas tady není vaším pánem – vy jste pánem času

Jakmile se ubytujete v zařízení Karkloof, můžete zavřít své hodinky do sejfu, protože je nebudete vůbec potřebovat. I to je součást vize Freda Wörnera. Neexistuje čas na snídani, čas na večeři, čas na výlet, čas na masáž, existuje pouze vaše chuť na snídani, večeři, výlet a masáž. Vše je poskytováno tehdy, kdy na to máte chuť! Chcete večeři v devět hodin ráno? Budiž, kuchaři jsou připraveni. Chcete se projet na kole při svítání? Budiž, stane se. Veškeré služby jsou poskytovány tehdy, kdy si to přejete. To samozřejmě vyžaduje nesmírně vyškolený, připravený a ochotný personál. A nejen to, musí tomu odpovídat i technické zázemí. Fred pokládá takový servis za jeden ze základních kamenů svého projektu a je v tom velmi nekompromisní.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nemyslete na to, co je a co není v ceně

Nejenže jste pánem svého času, ale navíc můžete úplně vypnout starosti o to, co je a co není v ceně. V ceně je všechno (kromě francouzského šampaňského) – jídlo, pití, lázeňské procedury, výlety na safari a další aktivity. A je jen a jen na vás, co a kdy si budete užívat.

Privátní safari v terénním voze – privátní pěší safari – vyjížďky na horských kolech – muškaření na řece – výuka jógy – praní a žehlení prádla – osobní konzultace se šéfkuchařem o skladbě jídelníčku – masáže  a další služby. S ničím si nemusíte v Karkloof dělat starosti.

Na své nosorožce jsou v Karkloof velmi pyšní.

Na své nosorožce jsou v Karkloof velmi pyšní.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pravý opak masové turistiky

Masová turistika do Karkloof nesmí. I to je součástí vize Freda Wörnera. Pouhých 16 luxusních vil, vybavených tak, aby se v nich každý cítil pohodlně, příjemně, tak trochu jako doma. Respekt k soukromí a k tomu nejvzácnějšímu, co člověk má, k vašemu času. Každý host je chápán jako individualita a veškerý personál je připravený naslouchat vašim potřebám. Nic není unifikováno, nic není povinně „cool“.

Kouzelné Dračí hory lákají k návštěvě i hosty Karkloof Spa & Safari Lodge.

Kouzelné Dračí hory lákají k návštěvě i hosty Karkloof Spa & Safari Lodge.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nádherná příroda Dračích hor jen pro vás

Třiapůl tisíce hektarů dramatické a divoké krajiny včetně nádherného 160 metrů vysokého vodopádu je zabydleno zvěří včetně nosorožců, hrochů, žiraf, buvolů a mnoha druhů antilop a ptáků. Z predátorů jsou na území Karkloof jen šakalové a divocí psi. Stejně jako u všech ostatních služeb, i na safari si můžete vyrazit podle své chuti. Průvodci a terénní vozy jsou neustále v pohotovosti a čekají jen na váš pokyn. Pěší safari můžete zakončit u vodopádu nebo kombinovat výlet na kolech s pěším safari, vše je otevřená věc a záleží jen na dohodě se správci parku.

Největší hotelové lázně v Africe získaly významná ocenění za svou kvalitu.

Největší hotelové lázně v Africe získaly významná ocenění za svoji kvalitu.

FOTO: Karkloof Spa & Safari

 

Přečtěte si další články o Dračích horách 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přírodní atrakce na jihu Afriky: Blyde River Canyon

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Pět největších vodopádů Afriky

 Nejlepší hotelové lázně v Africe

Při projektování lázní si Fred často připomínal zklamání, které často zažíval i v těch nejlepších hotelech ve světě – chcete si dát masáž právě v ten čas, kdy si ji chce dát mnoho dalších hostů, a slyšíte od personálu: „Bohužel, jsme plní, ale můžeme vám udělat rezervaci na zítra.“ Sedmnáct skvěle vybavených masážních místností s nádherným výhledem do krajiny zaručuje, že v Karkloof podobnou větu neuslyšíte. Od rána od 9 do večera do 20 můžete přijít kdykoliv, bez rezervace, a budete vítáni. Lázeňské služby jsou v ceně!

Spolupráce s místními komunitami

Bílí Jihoafričané jsou velmi sveřepí ve své snaze angažovat místní komunity, zapojit je do projektů a umožnit místním lidem, aby měli užitek z projektů na jejich území. Kdo má práci, nezlobí. Kdo má vzdělání, potřebuje práci. Když ji má, je skvělým příkladem pro ostatní. Nesetkáte se tu se snahou nahradit lidskou práci za každou cenu moderní technikou. Fred Wörner zvelebil dvě místní školy a dal mnoha lidem práci. Každý klient platí v ceně rozvoj místních komunit – a je to tak správné. A stejně samozřejmé je využívání místní produkce. Co se dá vypěstovat a vyrobit v okolí, je kupováno v nejbližším okolí. Někdy je to pracnější, někdy možná i trochu dražší, ale pro Freda neexistuje jiná alternativa.

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

 

Lalibela

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín odletu: 27. 11. 2013

Cena: 74 790 Kč

 

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

GARANTOVANÝ ODJEZD

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

 

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 15. 11. 2013

Cena:  82 000 Kč

 

EXPEDICE – Východní Afrika

S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzánie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe. 

 
 Nechce se vám ani do Afriky? Podívejte se s námi do Latinské Ameriky.
 

Kostarika

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 19. 11. 2013

Cena:  89 990 Kč

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

 

Honduras

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 3. 2. 2014

Cena:  85 990 Kč

 

OKRUH MEXIKO–GUATEMALA–BELIZE

s českým průvodcem

 Nesmírně zajímavý poznávací zájezd do zemí s prastarou kulturou starých Mayů. Doplněný o putování divokou přírodou.

Malá skupinka doprovázená odborným česky mluvícím průvodcem.