Moře, moře, moře, moře – Egypt, Mauritius, Seychely, Zanzibar

Rudé moře je fenomén a je úplně přirozené, že s uklidňující se situací v Egyptě nachází stále více klientů cestu zpět do pobřežních letovisek. Díky mimořádným nabídkám jsou dnes i ty nejšpičkovější hotely za ceny, které si může dovolit mnohem širší skupina lidí. Počasí v říjnu je na pobřeží Rudého moře ideální.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv Marco Polo

Kdo má možnost vydat se dál na jih a zaplatit více peněz za svou dovolenou, může se bez obav vydat na Seychely, Mauritius či Zanzibar, které omývá Indický oceán. Na všech třech ostrovech je stabilní počasí, i když může být pár dnů pod mrakem či sem tam zapršet.

Mauritius je destinace, kde za své peníze dostanete opravdu to, co jste si zaplatili.

Paradise hotel and golf club

FOTO: Beachcomber, archiv CK Marco Polo

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychelské ostrovy - kde obrázky na realitu nestačí

FOTO: archiv CK Marco Polo

Mayotte - ostrovní zázrak přírody

FOTO: archiv CK Marco Polo

Zanzibar - místo, kde nic nemusí být tak, jak se zdá

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Mauritius, aneb paličovu dceru nenajdete jen v Národním

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Rocktail Bay - lahůdka na pobřeží Indického oceánu

FOTO: archiv autora

Zanzibar rozkročený mezi Afrikou a Ománem

Afrika není jen moře a safari – vyrazte do nádherných afrických hor

Velká příkopová propadlina, která se vine jako obrovský had z Etiopie až do Jihoafrické republiky, vytváří na svém hřbetě mnoho zajímavých pohoří. Některá z nich dosahují úctyhodných výšek a jsou přístupná i pro běžné turisty.  Simien v Etiopii, Mount Kania v Keni, náhorní planina Nyika v Malawi, či Dračí hory v Jihoafrické republice. Kamkoliv se vydáte, budete nadšeni. Můžete volit krátké návštěvy na jeden dva dny, ale i přechody trvající celý týden. Poraďte se s cestovní kanceláří, která vybrané oblasti rozumí, a zvažte své touhy, schopnosti a možnosti. Všechna uvedená místa mají ještě stále vysokou míru autenticity a to nemusí trvat dlouho.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím, s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

Simien je typické afroalpské pohoří s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 

 Etiopie – jiná Afrika

Při nemožnosti vyrazit za poznáváním egyptských památek (a dá se předpokládat, že nejméně do prosince se situace nezmění), se milovníkům historie velmi důrazně připomíná jiná africká kultura – etiopská. Stále živá, hrdá, svébytná a neopakovatelná, prastará křesťanská kultura. Její poznání můžete výborně spojit s návštěvou úchvatného  pohoří Simien.

Lelibela, Etiopie

Lalibela

FOTO: archiv CK Marco Polo

Safari, safari, safari – Keňa, Tanzanie a mnoho zemí Jižní Afriky

Vybrat si správně safari není vůbec jednoduchý úkol. Kdo se na safari chystá poprvé, má úplně jiné nároky než ten, kdo se na safari vydává pravidelně. Jedno ale mají společné, pro své rozhodování potřebují přesné a poctivé informace. Bohužel je na trhu mnoho nabídek, které přesné a poctivé informace neposkytují a to z jediného důvodu – neposkytují služby, které slibují. Matou klienta krásnými slovy o splněných snech, ale ve skutečnosti nabízejí za hodně peněz hodně málo muziky. Ne každý, kdo slibuje splněný sen, je opravdu připravený jej splnit.

Ostrůvky lesních porostů jsou vítanou základnou lvích smeček.

Lvice si často vybírají k odpočinku široké koruny akácií.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Safari v Jihoafrické republice je úplně jiné než v Namibii, jiné než v Botswaně, jiné než v Tanzanii a jiné než v Keni. Kdo chce vidět velká stáda, musí do Východní Afriky. V říjnu jdou stáda zpět z Keni do Tanzanie, a tak je lepší být např. v severním Serengeti.  Kdo miluje slony, bude zklamaný v Masai Mara a Serengeti, ale bude nadšený v Amboseli nebo Krugerově národním parku. Úžasní lvi jsou v parcích na jihu Tanzanie apod. Vědět kdy, kam a za čím je pro výběr správného místa pro safari důležité. Ptejte se, ptejte se, ptejte se.

Zebry a pakoně jsou tahouny velké migrace.

Zebry a pakoně jsou tahouny velké migrace.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Počasí je dobré v celé Východní Africe a v celé Jižní Africe.  V listopadu se ale počasí na jihu Afriky začne horšit a přibude deštivých dnů.

Inzertní sdělení : Poznávací zájezdy s českým průvodcem, pořádané cestovní kanceláří Marco Polo Int.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu :  22.03.2014

Cena : 97.990,--

 Více o zájezdu

 Pod křídly kondora - to nejlepší z Peru

Český průvodce

 Jeden ze tří nejpopulárnějších okruhů po Peru - Lima, Arequipa, kaňon Colca,centrum říše Inků Cusco, Posvátné údolí i úchvatné skalní město Machu Picchu, přejezd And a bájné jezero Titicaca, Nejkvalitnější ubytování při okruhu Peru na českém a slovenském trhu ! Prověřeno mnoha spokojenými klienty a více než 20 sezónami našich zkušeností.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 24.01. 2014

Cena : 99.900,--

Více o zájezdu

 Santiago – Atacama – Patagonie

 Český průvodce

 Pouště, hory a voda - tři prvky, které k Chile, vklíněné mezi Tichý oceán z jedné strany a vysoké Andy z druhé, neodmyslitelně patří a utváří z nich jednu z těch méně turisticky prozkoumaných zemí Jižní Ameriky. To však nic nemění na tom, že je Chile tím pravým místem pro dobrodruhy a pro ty, kteří hledají unikátní a neporušenou přírodu.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 09.03. 2014

Cena : 47.800,--

Více o zájezdu

 Krugerův národní park - Jihoafrická republika - vynikající cena

 Český průvodce

 Během tohoto programu navštívíme jak soukromou rezervaci, tak Kruger a okusíme tedy jak pěší safari, tak klasické safari v otevřeném voze. Cestou se zastavíme v bývalém zlatokopeckém městečku Pilgrim's Rest, budeme obdivovat krásu Blyde River Canyon a kroutit hlavou nad neuvěřitelnými "hrnci" u Bourke's Luck Potholes.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 27.11. 2013

Cena : 74.790,--

 Více o zájezdu

 Za historií a přírodou Etiopie

 Český průvodce

 Etiopie je doslova kolébkou lidstva. Je to země s „černým africkým křesťanstvím“ a křesťanské památky patří k tomu nejzajímavějšímu a nejvzácnějšímu na celém africkém kontinentu. Chrámy vytesané do skály v Lalibele nebo Axumu se často řadí mezi divy světa. Přírodní skvosty jako nejhlubší proláklina Danakil.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 30.04. 2014

Cena : 96.190,--

 Více o zájezdu

 Čína, jak ji neznáte

 Český průvodce

 Poznávací zájezd do odlehlých míst čínského venkova.
V Sečuánu poznáte leshanského Buddhu, projdeme se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více jak 800 let nazpět. V Soutěsce skákajícího tygra spatřmte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo nás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li a své putování zakončíme v moderním a kosmopolitním Hongkongu, než se vydáme na cestu domů.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odletu : 24.02.2014

Cena : 84.990,--

 Více o zájezdu

 Magická Barma (Myanmar)

 Český průvodce

 Máte rádi Asii a současně se chcete vyhnout komerčním místům a davům turistů? Barma (nebo-li Myanmar) je neopakovatelný mix památek, přírody, kontrastů a rozmanitostí. V Barmě máte pocit, že jste se stali herci v historickém velkofilmu a kolem vás jsou dokonale postavené kulisy a herci v kostýmech. Neuvěříte, že je to skutečný svět.