Navíc v úchvatném přírodním prostoru, který sám o sobě stojí za návštěvu. Etiopie je jednou z mála zemí Afriky, kterou se nikdy nepodařilo kolonizovat a přirozená vnitřní hrdost Etiopanů zaslouží respekt. Tady se také rodí jedni z nejlepších vytrvalců světa.

Představit v jednom článku Etiopii nejde. Byla by to pouhá snůška propagačních hesel, a to si Etiopie nezaslouží. Už takhle je světovou turistikou neprávem dost opomíjená. I když na druhou stranu je to možná dobře, protože si stále může zachovávat hodně vysokou míru autenticity.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím, s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Úchvatné velehory na nečekaném místě

Překrásné Dračí hory v Jihoafrické republice si své příznivce mezi českými cestovateli už dávno našly. Jsou nejjižnější částí Velké příkopové propadliny a málokdo tuší, že o mnoho tisíc kilometrů na sever, v Etiopii, vytváří Velká příkopová propadlina stejně krásné hory. Pohoří Simien s jednou z nejvyšších hor Afriky (Ras Dašan, 4.623 m.n.m.).

Někdy je Ras Dašan označován za čtvrtou nejvyšší horu Afriky, ale je to mýtus. Ono i těch  4.623 m.n.m. je často zpochybňováno a je uváděna výška 4.543 m.n.m., ale pokud sedíte na kameni a díváte se do nádherného údolí, jsou vám takové dohady úplně jedno.

Vodopád Jinbar je vysoký více než 500 metrů a je pátým nejvyšším vodopádem v Africe.

Vodopád Jinbar je vysoký více než 500 metrů a je pátým nejvyšším vodopádem v Africe.

FOTO: archiv cestovatelského portálu sopka.cz

Zub času nahlodal během miliónů let zvlněnou náhorní planinu tak dokonale, že vytvořil jedno z nejúchvatnějších pohoří na světě. Hluboká údolí, bizarní skalní útvary, kolmé stěny padající do hloubky až 1 500 metrů, otevřené výhledy do krajiny, vodopády padající z vrcholů stolových hor, kontrasty barev různých hornin. I proto bylo území pohoří Simien vyhlášeno v roce 1978 světovou přírodní památkou.

Nejvyšší africký vodopád Tugela je obklopený úchvatnými Dračími horami.

Nejvyšší africký vodopád Tugela.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Přečtěte si zajímavý článek o nejvyšších vodopádech Afriky.

Pět nejvyšších vodopádů Afriky

Zvířata, která nikde jinde nepotkáte

Pohoří Simien je pokládáno za typickou ukázku afroalpského prostředí, bohaté na endemické druhy živočichů a rostlin. Kozorožec Walia žije pouze zde. Etiopský vlk (někdy nazývaný Simienská liška) je považovaný za jednu z nejvzácnějších psovitých šelem na světě a hrozí jeho vyhynutí.

Simienská liška je jedním z několika unikátních druhů žijících v pohoří Simien.

Simienská liška je jedním z několika unikátních druhů žijících v pohoří Simien.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Unikátní pavián Gelada, který je pravým vládcem některých území pohoří Simien. Všechny dnes chrání statut národního parku, stejně tak jako některé významné ptačí oblasti. Celkem více než 20 velkých druhů savců a více než 130 ptačích druhů. Výšková a klimatická rozmanitost umožňuje vidět vedle sebe na malém území druhy, které se jinde vedle sebe nevyskytují.

Paviánů Gelada se po etiopských horách prohání okolo 6 000 kusů.

Paviánů Gelada se po etiopských horách prohání okolo 6 000 kusů.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Blyde River Canyon

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Přečtěte si článek o dalším zajímavém místě pro treky.

Přírodní atrakce na jihu Afriky: Kaňon Blyde River

Unikátní historická území

Pohoří je důležité i pro okolní obydlená území. Dvě deštivá období v roce vytvářejí v horách, podzemních puklinách, údolních prohlubních a horských potocích a říčkách významnou zásobu vody, která slouží nejen pro vegetaci a živočichy žijící v parku, ale zásobuje například i 120 km vzdálené historické město Gondar.

V historických městech Gondar a Lalibela a v kostelech na ostrůvcích na jezeře Tana najdete mnoho ručně psaných prastarých biblí.

V historických městech Gondar a Lalibela a v kostelech na ostrůvcích na jezeře Tana najdete mnoho ručně psaných prastarých biblí.

FOTO: archiv cestovatelského portálu sopka.cz

Sama horská oblast Simien je osídlena nejméně 2 000 let a obklopují ji historicky nesmírně zajímavá kulturní centra, mezi která patří staré královské město Aksum, poutní křesťanské místo Lalibela a již zmíněny Gondar. Na jižním úpatí pohoří leží jezero Tana, známé po celém světě svými prastarými kostely na drobných ostrůvcích. Hlubokými údolími vedly obchodní cesty už od 15. století a v 18. a 19. století byla celá oblast jednou z nejvýznamnějších obchodních křižovatek na východním pobřeží Afriky.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

FOTO: archiv cestovatelského portálu sopka.cz

Na jak dlouho do pohoří Simien vyrazit?

Kouzlo pohoří je v tom, že nabízí každému návštěvníkovi možnost vybrat si podle své chuti, zkušenosti a času. Určitě se vydejte alespoň na 10 kilometrů dlouhý trek, jinak nebudete mít šanci zažít opravdovou krásu těchto hor. Můžete vyrazit například z Debarku do Buyit Ras. Zkušenější milovníci hor si určitě vyberou celodenní trasy nebo dokonce túry na tři nebo pět dnů.  Ať si vyberete cokoliv, určitě nebudete zklamáni. Pohoří Simien je klenot východní Afriky a zatím se tu rozhodně nebudete cítit jako součást masové turistiky.

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

Blyde River Canyon

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu zde

Termín odletu: 16.03. 2014

Vynikající cena za 22 dnů - 79.500,--

 To nejlepší z Jihoafrické republiky

 Safari, moře, hory, poušť a Kapské Město s českým průvodcem.

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa - Kapské Město. 

Lalibela

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín odletu: 27.11. 2013

Cena: 74.790,--

 Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

GARANTOVANÝ ODJEZD

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 15.11. 2013

Cena:  82.000,--

EXPEDICE - Východní Afrika

S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzánie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe. 

 
 Milujete přírodu, ale Afrika vás neláká ? Vydejte se s námi do Kostariky ! 
 

Kostarika

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín odletu: 19.11. 2013

Cena:  89.990,--

 Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.