Nesedíte na korbě plné písku nebo uhlí

Není náklaďák jako náklaďák. Tady nesedíte na hromadě písku nebo uhlí, jako za starých časů při stopování. Jedná se samozřejmě o speciály, které jsou „vytuněné“ pro putování přírodou a opuštěnými místy. Vše je podřízeno nejen složitým podmínkám, ale i co největšímu pohodlí a bezpečí cestujících. Sedačky jako v moderních autobusech, bezpečnostní pásy, pohodlný rozestup mezi řadami, vysoká střecha.

Sedíte pohodlně jako v autobuse.

Sedíte pohodlně jako v autobuse.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Cestujete proto, abyste viděli

Obrovskou výhodou putování na náklaďáku je výhled. Sedíte vysoko nad terénem, okno je v podstatě od podlahy ke stropu a lze jej pohodlně otevírat, když potřebujete fotit. Při stavbě „korábu“ si tvůrci byli vědomi, že cestujete proto, abyste něco viděli a abyste fotili a filmovali. Navíc má většina náklaďáků alespoň z části odmontovatelnou střechu, takže se dá zbytek střechy využít jako vyhlídková plošina.

Safari na korbě náklaďáku má své kouzlo.

Safari na korbě náklaďáku má své kouzlo.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Domov na kolech

Při cestách pustinou se náklaďák stává pro všechny domovem na kolech. Domovem nejen pro cestující, ale i pro řidiče, průvodce a další doprovod. Teprve daleko od civilizace poznáte, jak je důležité, že váš domov připravovali lidé, kteří mají osobní dlouholetou zkušenost. Vše musí mít své místo. K technickému prostoru se musí přistupovat podobně jako v letadle.  Lednice na jídlo a pití, skladové prostory pro stany a matrace, profesionální plynová kuchyně, zdravotnické potřeby, náhradní díly pro auto atd. atd. atd. Kouzlo je v detailu a váš domov na kolech jich má spoustu, při cestě pustinou je oceníte.

Když jsou všechny restaurace v nedohlednu, poslouží vybavená kuchyně.

Když jsou všechny restaurace v nedohlednu, poslouží vybavená kuchyně.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 

 

Vaše soukromá skříň

Většina z nás, když vyráží na dovolenou vlastním autem, dojde dříve nebo později ke stejnému závěru: to se tam nemůže vejít! Překládáme všechny věci několikrát sem a tam, abychom nakonec něco nechali doma, nebo si přinejmenším zatemnili výhled zpětným zrcátkem. V dobře promyšleném náklaďáku máte k dispozici svou vlastní skříňku o obsahu 200 litrů, kam si pohodlně uložíte své věci. Nic se nemusí povalovat na podlaze, nemusí stále dokola přehazovat bágly a kufry v zavazadlovém prostoru, prostě pohoda a pořádek.

Pro nocování si můžete vybírat opravdu krásná místa.

Pro nocování si můžete vybírat opravdu krásná místa.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pan velitel je Bůh

Expedice není úplně normální zájezd. Velká část úspěchu cesty je spojená se schopnostmi průvodce, s jeho znalostmi, charismatem a schopností moderovat skupinu a řešit případné krizové situace. Samozřejmě, že je nesmírně důležité, jak je cesta připravena, jak je sestavený její itinerář, jak jsou poskládány zážitky, jak je nastavený rytmus celé cesty, ale průvodce je tím tajemným kořením, které odlišuje obyčejné jídlo od pochoutky. Tady musí platit zcela přirozeně pravidlo: Pan velitel je Bůh.

Některé trasy míří k obratníku Kozoroha.

Některé trasy míří k obratníku Kozoroha.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kudy projíždět na náklaďáku?

Jižní a Východní Afrika nabízí mnoho tras. Záleží na tom, kolik máte času a co chcete vidět. Keňa a Tanzanie jsou hlavně o safari, Namibie a Botswana o přírodě a safari a Jihoafrická republika i o dalších aktivitách. Můžete vyrazit na 5 dnů, ale i na tři týdny.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

Expediční zájezdy do Afriky, při kterých se jako zázemí používá upravený náklaďák.

 

Mys Dobré naděje.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde.

Expedice - Jihoafrické dobrodružství: Safari, oceán, hory, poušť a Kapské Město

 

 Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.
Během této cesty navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  Expedice -  JAR, Mosambik a Svazijsko: za divokou zvěří a panenskými plážemi

 

 Během této expedice navštívíte proslulé jihoafrické národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Tranfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu.

 

Africké cesty

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde

 

Delta Okawango

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde

 Expedice - Kempování v Botswaně s ČESKÝM PRŮVODCEM

 

 Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

Expedice - Východní Afrika

 Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzánie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny, včetně proslulých masajů. Počasí a stav cest mají přímý vliv na průběh cesty a proto vyžadujeme od klientů notnou dávku tolerance vůči změnám v programu.

 

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde


 

Sossusvlei

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde

 Expedice - Kempování v Namibii

 Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.
Na této cestě navštívíte to nej ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.