Pokud někomu jméno hory Spitzkoppe zní poněkud německy, neplete se. Bůh zřejmě chtěl, aby v jeho galerii byl pořádek, a tak do téhle oblasti jako galeristy nadělil pořádkumilovné Němce. Německou kolonií bylo území dnešní Namibie od roku 1884 do roku 1947, kdy území ilegálně převzala Jihoafrická republika.

Němci si samozřejmě pojmenovali všechno, co se dalo, po svém. Spitzkoppe - Špičatý dóm je žulová skála, tyčící se do výšky 1754 m.n.m. a více než 700 metrů nad okolním pouštním terénem.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m. a nad okolním terénem ční o více než 700 m.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

V téhle oblasti musíte zapomenout na zpěv ptáků v korunách stromů, na zelené pahorky africké, na buš a napajedla obklopená zvěří. Tady najdete jen písek a kámen. Tady je ráj pro lezce, fotografy, milovníky balvanů, geology a pozorovatele nebe a hvězd.

Kromě hlavního skalního útvaru je v oblasti celkem 37 dalších kamenných útvarů, které vás fascinují svým tvarem, polohou a velikostí. Západ slunce tu bere dech a fotografové nevědí, kam dřív skočit, kam si lehnout a jak vše stihnout v tom ideálním světle, ve kterém se žulové skály rozhoří do ruda.

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Můžete se oblastí toulat svobodně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Můžete samozřejmě bloudit malým pohořím, jak je vám libo, ale přesto bych doporučil využít doporučené trasy: Pontok a Bushman Circle, které zvládne každý trochu zdatný člověk. Trasa Matterhorn je už pro zkušené horské turisty nebo lezce. Pro horolezce je tu samozřejmě mnohem víc tras a vyberete si podle svých schopností a požadované náročnosti.

Noční obloha je tu tak hluboká, že jsou chvíle, kdy nevěříte, že vám nad hlavou někdo nepromítá animovaný film. Když si naplánujete návštěvu jižního Damarlandu v době úplňku, bude tu sice trochu víc lidí než běžně, ale objevíte úplně nový rozměr světa kolem vás. Za ten vykloubený krk a ranní ospalost to určitě stojí.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku má o noční program postaráno.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku, má o noční program postaráno.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

V oblasti jižního Damarlandu nečekejte žádné ubytování v hotelech nebo lodžiích, tady se kempuje nebo využívá camperů (obytných vozů). O to větší je to zážitek. Tady by se mohli učit někteří provozovatelé našich kempů, jak nebrat kemp jenom jako noclehárnu, ale jak se i z kempu dá udělat zážitek.

Žádné kempovací místo nesmí být obsazeno více než 8 osobami. Každé kempovací místo je vybráno tak, aby měl každý pocit, že blízká hora je jenom jeho. Takových míst je celkem 31 a všechna jsou vybavena suchým záchodem. Pro expediční vozidla s více turisty jsou určena tři kempovací místa, vybrána tak, aby skupina nerušila nikoho dalšího.

Všechny místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

Všechna místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Spojte si návštěvu oblasti Spitzkoppe v Namibii s návštěvou Namaqualandu v Jihoafrické republice. Uvidíte dvě nádherné tváře přírody na jihu Afriky.


Namaqualand se pyšní největší koncentrací letniček a sukulentů kvetoucích v jednom termínu na světě.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Když rozkvete polopoušť, je to zázrak

Vyprahlou pustinu Namaqualand promění deště v pohádkovou krajinu plnou barevných květů. Počtem rostlinných druhů a bohatstvím sukulentů je tento polopouštní biotop naprosto jedinečným místem nejen v Africe.

Více informací zde

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

Poznávací cesty do Afriky s českým průvodcem s odjezdem v srpnu a v září.

Srpen a září jsou na mnoha místech Afriky jedny z nejlepších měsíců na safari. Pokud plánujete vyrazit do Afriky právě v těchto měsících, červen je správná doba na přípravu takové cesty.

Potřebné informace a přehled cest na srpen a září najdete zde.

  
  

 Zájezdy do Namibie, při kterých můžete navštívit nádhernou oblast Spitzkoppe.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde

 Rozmanitá Namibie

Zájezd je aktivní a vzrušující dobrodružství, které vám nabízí poznání kultovních oblastí této obrovské země - její duny, poušť, pláně a nádherné přírodní úkazy. Během tohoto dobrodružství uvidíte rostoucí červené duny Sossusvlei, životem naplněný modrý Atlantský oceán, poušť a obyvatele z Damaralandu, husté pláně a zvěř národního parku Etosha.

Velké africké dobrodružství s českým průvodcem

 Milujete Afriku? Už jste byli v Keni, Tanzanii a JAR? Nebo jste v Africe ještě nikdy nebyli? Navštivte další diamanty Afriky - Namibii, Botswanu a Zimbabwe. Díky tomuto okruhu se budete moci přiblížit k přírodě tak blízko, až vás z toho bude mrazit celé tělo. Kilometry a kilometry vodních kanálů lemovaných obrovskými travinami, které poskytují útočiště nespočetnému množství druhů ptáků. Na ostrůvcích mezi kanály můžete spatřit slony, lvy, gepardy, různé druhy antilop.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací  o zájezdu zde

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu zde

 Expedice: Kempování v Namibii

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Na této cestě navštívíte to „nej“ ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů. 

  
 

Inzertní sdělení: Cestovatelský portál Sopka.cz nabízí na svém webu výběr průvodců a map do celého světa. Vyberte si na jednom místě mapu nebo průvodce, kterého potřebujete. Navíc zde najdete spoustu užitečných informací o jednotlivých destinacích.

 

FOTO: Lonely Planet

 

Mapy a průvodce pro cestu do Namibie

Hledáte mapy, průvodce nebo knihy o historii Namibie? Náš cestovatelský portál vám je nabízí na jednom místě, přehledně a za dobré ceny.

Přehled map a průvodců do Namibie zde

  

 

 

Afrika vás neláká, ale přesto rádi cestujete na poznávací zájezdy? Dovolte nám nabídnout pár tipů:

 

 Pod křídly kondora (český průvodce)

 Jeden ze tří nejpopulárnějších okruhů po Peru - Lima, Arequipa, kaňon Colca, centrum říše Inků Cusco, Posvátné údolí i úchvatné skalní město Machu Picchu, přejezd And a bájné jezero Titicaca. Nejkvalitnější ubytování při okruhu Peru na českém a slovenském trhu! Prověřeno mnoha spokojenými klienty a více než 20 sezónami našich zkušeností.

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín odletu: 9. listopadu 2013

Více infromací zde 

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín odletu:  10. listopadu 2013

Více infromací zde 

Přírodní krásy Kostariky (český průvodce)

 Příroda, její barvy, odstíny a zvuky ve všech pádech – to je Kostarika. Představíme vám to nejkrásnější z této země od deštného pralesa, přes vulkány až po pobřeží. Pojedeme autem, na koních i lodích. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách.

Okruh Čínou a Japonskem (český průvodce)

 Dvě asijské velmoci, podobné a přesto tak odlišné. Poznejte tyto dva asijské tygry a udělejte si vlastní obrázek o těchto nádherných zemích. Program je vyvážený tak, abyste poznali jak historii, tak i přírodu, zejména kolem půvabné čínské řeky Li.

 

FOTO: Martin Vlasek, CK Marco Polo

Termín odletu: 7. září 2013

Více infromací zde

 

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín odletu: 1. října 2013

Více infromací zde

Uzbekistán a Kyrgistán (český průvodce)

 Pojeďte s námi do zemí, kudy dříve vedla slavná hedvábná stezka, která propojovala obyvatele západní a východní část světa, Asii a Evropu. I když je mnohá staletí tento dopravní uzel nepoužívaný, tak stále můžeme obdivovat nádherné památky, které vznikaly ve nedalekých městech.