Mnohem víc než moře

Kdo by ale na Seychely cestoval jen s představou koupání na bezchybných plážích, bude mile překvapen. Hlavní ostrovy Mahe, Praslin, Silhouette a částečně La Digue jsou ve vnitrozemí hornaté, s bujnou tropickou vegetací a vodopády křišťálové vody tříštící se o žulový masiv. Až návštěvníka moře omrzí, může se vydat na pěší trek nebo výlet na kole. V samém srdci ostrova Praslin je údolí Valée de Mai, jediné místo na světě, kde ve volné přírodě rostou obří kokosy „Coco de mer“, symbol ráje vpravdě biblického.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychelské ostrovy se rozprostírají v rozsáhlé oblasti okolo 400 000 km2 Indického oceánu, pevnina však zabírá pouhých cca 455 km2. Od hlavní skupiny ostrovů v čele s největším Mahe – je na něm metropole Victoria i jediné mezinárodní letiště – se táhne směrem k Madagaskaru řada izolovaných malých korálových ostrůvků či seskupení několika z nich. Celý archipel na jihu uzavírá obrovský atol Aldabra, na který je vstup povolen pouze výjimečně: je to poslední místo, kde ve volné přírodě žijí desítky obřích suchozemských seychelských želv.

Seychely mají mnoho tváří

Zatímco malé ostrůvky jako Desroches či Denis se svým charakterem tak trochu blíží Maledivám a pro neposedné povahy mohou být svou velikostí dosti limitující, je hlavní Mahe i se svým silničním provozem možná až příliš hektické. To Praslin, druhý největší z ostrovů, je tak přesně akorát. Z Mahe tam jezdí rychlé ferry, které trasu absolvuje zhruba za hodinu. Pravda, v našich letních měsících to na otevřeném moři pěkně houpe. Naštěstí existuje pohodlnější varianta: přelet malým letadlem domácích aerolinií. Ale ať už z místního letiště či přístavu, do jakéhokoliv hotelu to nikdy nebude více než 30 až 40 minut. A kdyby byl pro někoho i Praslin příliš malý, je tu dost dalších ostrůvků v okolí v čele s La Digue.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Na Anse Lazio není hotel (a to je dobře) 

Vraťme se však na naši rajskou pláž. Kdo by se chtěl ubytovat přímo zde, spláče nad výdělkem, protože tu žádný hotel není. A to je vlastně to nejlepší řešení, zátoka tak zůstává pro všechny a ne jen pro hrstku vyvolených. Tento osud již ostatně postihl řadu dalších seychelských pláží a snad to v případě Anse Lazio zůstane jen varovným mementem. Každý si sem může zajet na kole nebo se dopravit taxíkem či zapůjčeným autem, přivézt si svůj piknikový košík nebo využít služeb dvou prostých, ale naprosto postačujících plážových restaurací s toaletami. Místo slunečníků dostatek vegetace podél pláže, a kdo hledá soukromí, jistě si své místečko mezi skalisky a balvany najde.

Seychely nejsou jenom o moři a nádherných plážích, ale i pohodových lidech.

Seychely nejsou jenom moře a nádherné pláže, ale i pohodoví lidé.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychely mohou být dobrou volbou i pro rodinnou dovolenou

Seychely jsou dobrá volba pro rodinu s dětmi, skupinku přátel, tak i pro páry třeba na svatební cestě. Mimochodem, víte, že se tu dá uzavřít i regulérní sňatek s následnou právní platností u nás?

Počasí je tu velmi stálé a snad s výjimkou ledna a února celoročně velmi příznivé. Díky 18jamkovému hřišti na Praslinu, jedinému v této zemi, si na své přijdou i golfisté. Letecká doprava má své limity, spojů není mnoho a přilétají zejména z Emirátů. Nicméně fungují tu i linky do Afriky (Johannesburg, Nairobi,…), a tak jednoduchá otázka zní: co si takhle zážitek z pravého afrického safari na závěr zklidnit několika romantickými dny právě na Praslinu či jiném ze Seychelských ostrovů…?

Inzertní sdělení :  Připravíme pro vás zájezd na Seychely na míru.

Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví i zajímavé kombinace pobytu na Seychelech se safari v Keni. Vše po dohodě s Vámi, na míru. Na Seychelech používáme jen osobně prověřené hotely.
 

New Emerald Cove, ostrov Praslin, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

New Emerald Cove

Pokud hledáte ty „pravé“ Seychely, klid, romantiku, krásné moře, pak toto je hotel přesně pro Vás. Pokud Vás klid omrzí, není problém se kdykoliv nechat přepravit přes zátoku a vydat se poznávat krásy ostrova, či dokonce se zajít pobavit do Casina v Anse Volbert. Doporučujeme výlet na La Digue, kde naleznete Anse Source d´Argent.

 Constance Lemuria

Jeden z nejoblíbenějších seychelských hotelů klientů CK Marco Polo. V hodnocení je vždy pozitivně zmiňován dobrý servis, kvalitní ubytování a velmi dobré gastroslužby. Velkým plusem hotelu je poloha u jedné větší, jedné středně velké a jedné kouzelné malé pláže (Anse Georgette), kde si každý vybere své oblíbené místo. Hotel má i své 18jamkové golfové hřiště.

 

Constance Lemuria, Praslin, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

 

La Dique Island Lodge, La Dique, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

 La Dique Island Lodge

Nejpopulárnější hotel na tomto seychelském skvostu jménem La Digue poslouží jak k relaxu přímo v areálu přímo u pláže), tak jako výchozí bod k výletům na nejslavnější pláž Indického oceánu Anse Source D´Argent, nádherné divoké pláže Grand Anse či Petite Anse, a to jak pěšky tak na kolech.

  
 

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

 

Seychelská romance: Praslin a La Digue

 CK Marco Polo pro vás na léto připravila zajímavou kombinaci. Rozdělte svou dovolenou mezi Praslin a La Dique. Získáte možnost užít si krásných pláží - Anse Lazio a Anse Source d´Argent.

 Více informací zde