K incidentu došlo na letištním terminálu 3. „Italská policie právě někomu rozcupovala kufr na jednom letišti v Římě a zrovna se prodírá kalhotami,“ tweetoval novinář Ned Nodovan. „Úžasné, italská policie rozcupovala kufr plný kokosů a konečně znovu otevřela letiště,“ napsal jen o chvilku později.

Celý incident podle novináře zabral asi 15 minut, přesto ale ovlivnil chod terminálu. Nikdo nesměl dovnitř a lidé, kteří už uvnitř byli, nesměli naopak ven. Jakmile specialisté zjistili, že se o domnělou bombu nejedná, odešli, jako by se nic nestalo a poslali na místo uklízečky, aby spoušť, která po nich zůstala, odklidily.

Čí byl kufr? 

Z události si na sociálních sítích začali dělat legraci další uživatelé, kteří se ironicky ptali, zda byly kokosy zbraní hromadného ničení. Někdo psal, že se v kufru nacházela skutečně velká odměna. Odměna se v angličtině řekne bounty, což je narážka na čokoládovou tyčinku s kokosovou náplní stejného jména.

Ostatní uživatelé se dohadovali, komu kufr asi patřil, a jak dotyčný reagoval na jeho zničení.

„To zavazadlo muselo patřit nějakému Indovi. Jenom my jsme schopni s sebou vláčet kokosy a pánve, když někam cestujeme,“ napsala Mani Pillaiová.

Fiumicino je největším letištěm v Itálii a 10. nejvytíženějším v Evropě. V roce 2017 jím prošlo přes 40 miliónů lidí.