Mlhou zahalené špičky hor dodávají lokalitě na mystičnosti, stejně tak je ale výhled na okolní krajinu úchvatný za slunečného počasí. Návštěvníci si pohled na vodopád mohou vychutnat z vyhlídkové plošiny, kterou tu správa parku za tímto účelem nainstalovala. Přístupná má být po celý rok a nachází se ve výšce zhruba 320 metrů.

Je to poprvé za skoro 50 let, kdy se k vodopádu mohou turisté vydat ve velkém. Towangseong byl v uplynulých dekádách veřejnosti otevřen jen při speciálních příležitostech, jako byl například šampionát v lezení po ledových stěnách. Oblast je totiž vysoce chráněná, vláda tu v roce 1965 ustanovila přírodní rezervaci, v roce 1982 byla jako významná biosférická lokalita zapsána i na seznam UNESCO.

Park je ceněn zejména pro rozmanitost flóry, nachází se v něm přes tisíc druhů rostlin. Z toho důvodu zůstávají některé jeho části nepřístupné. Lesy jsou zároveň domovem pro množství zvířat, zejména ptáků a savců, mnohdy zcela unikátních. Třeba takzvaný kabar, což je v podstatě srnka s nebezpečně vyhlížejícími kly, se tu vyskytuje skoro nejvíc z celé Asie.

Hora Soraksan, podle níž nese rezervace jméno, je třetí nejvyšší horou Jižní Koreji. A národní park, který se kolem ní rozkládá, má bezmála 400 kilometrů čtverečních.