Pětasedmdesátiletý Carlos Sánchez žije posledních 18 let osamělým životem. Je údajně jediným člověkem na světě, který seismickou aktivitu hlídá z korun stromů, píše server BBC. Dříve zcela opuštěné louky jedné z andských náhorních plošin ovšem začínají ožívat pod pozvolným přívalem turistů.

Může za to houpačka, kterou se Sánchéz rozhodl přidělat na jednu z větví — nikoli však kvůli cizím návštěvníkům. Doufal, že ho díky tomu přijedou navštívit vnoučata. Tak se i stalo. Brzy se ale začali objevovat cizinci s dotazem, zda by se mohli rovněž zhoupnout.

Houpačku denně vyhledávají stovky turistů.

Houpačku denně vyhledávají stovky turistů.

FOTO: Profimedia.cz

V roce 2014 se takhle na houpačce kochali výhledem turisté jedné skupiny, když Tunguragua náhle vybuchla. Jednomu z nich se ovšem podařilo zachytit jedinečný snímek, který se dostal do finále fotografické soutěže magazínu National Geographic. A bylo vystaráno.

K seismologické stanici nyní denně míří stovky turistů, kteří si chtějí nevšední zážitek vyzkoušet na vlastní kůži. „Začalo to jako jednoduchá myšlenka, jak svést naši rodinu dohromady o víkendech. Občas se ale věci neočekávaně vyvinou,“ tvrdí Sánchez.

Vstup je na vlastní nebezpečí.

Vstup je na vlastní nebezpečí.

FOTO: Profimedia.cz

Turistické kanceláře teď houpačku a celou oblast promují jako báječnou atrakci a ojedinělý zážitek. Houpání je na vlastní nebezpečí, ačkoli nechybí základní jištění, ale málokdo si nechá ujít příležitost zhoupnout se přes okraj světa. A samozřejmě se při tom nechat i vyfotit.