Džungle. Horko. Vlhko. Tak by se dala popsat nová pražská atrakce, která svým interiérem připomíná dávno opuštěný chrám, zarostlé stromy a liány.

„Musíme tady simulovat klima těch přirozených domovin výskytů druhů, které tady jsou, což jsou většinou deštné pralesy — Jižní Amerika, Mexiko, Malajsie, Thajsko, Subsaharská Afrika nebo Austrálie. Máme tady druhy z celého světa, ale všechny pocházejí z podmínek, díky kterým tady trošku trpíme. Musíme simulovat 26 stupňů a 80 procent vzdušné vlhkosti,” řekl Novinkám spolumajitel Motýlího domu Papilonia Michael Kučera.

Denně se v Papilonii vylíhne až 30 motýlů.

Denně se v Papilonii vylíhne až 30 motýlů.

FOTO: Novinky

I když se jednotlivé druhy motýlů budou postupně obměňovat, v plánu je zde mít po celou dobu vždy na 600 jedinců. Je proto potřeba nakupovat 500 kukel týdně, které se před zraky návštěvníků líhnou.

V Motýlím domě Papilonia v Praze je k vidění 600 motýlů

V Motýlím domě Papilonia v Praze je k vidění 600 motýlů.

FOTO: Novinky

„Exotičtí motýli nemají vrozený strach z lidí. Nijakým způsobem se nestresují v přítomnosti hosta, naopak je můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti. Jsou přitahováni například našimi parfémy nebo pastelovými barvami našeho oblečení,” dodal Kučera.

A tak se často stává, že si zde motýl vybere vaše rameno, nos nebo hlavu jako svou další odpočinkovou zastávku.