Jednou z lokalit je například Majon Bathing Resort, který se nachází zhruba uprostřed východního pobřeží u Japonského moře. Místo láká skvělými podmínkami k surfování a čistou vodou.

Myšlenka surfování v Severní Koreji však není úplně zcestná. Alespoň co se týče geografických podmínek. Země se totiž pyšní dostatečně dlouhým pobřežím, které je omýváno nejenom Japonským mořem na východě, ale také Žlutým mořem na západě.

Celková délka pobřeží dosahuje téměř 2500 kilometrů, což je více než v Jižní Koreji. Větší dávkou kilometrů se nemohou pochlubit ani známé surfařské destinace jako Maroko či Portugalsko.

Skutečnost může být jiná

Ve skutečnosti je naivní považovat Severní Koreu za ideální místo na dovolenou s vodními sporty. V zemi vládne jeden z nejvíce autokratických režimů na světě, který už několikrát dokázal, že je plně připraven potrestat zahraniční návštěvníky, kteří podle Severokorejců porušují předpisy.

Posledním takovým případem bylo odsouzení Američana Otto Warmbiera, který byl po návštěvě Pchjongjangu zadržen a odsouzen za krádež propagandistického plakátu k odnětí svobody na patnáct let. Po osmnácti měsících věznění byl propuštěn v kómatu, šest dní po návratu do Spojených států zemřel. [celá zpráva]

Spojené státy v pátek ústy svého ministra zahraničí Rexe Tillersona ohlásily, že od konce srpna bude platit zákaz cest do Severní Koreje pro všechny americké občany.