Japonci mají k vlakům velmi vřelý vztah, podobně jako například Švýcaři. Tvoří totiž asi nejdůležitější součást dopravní infrastruktury země. Není se proto čemu divit, že i standardy se postupně zvyšují. Nový vlak Šiki-Šima je ale zatím tím nejluxusnějším, co země vycházejícího slunce ohledně železniční dopravy nabídla.

Luxusní bary doplní intimní osvětlení nebo krb.

Luxusní bary doplní intimní osvětlení nebo krb.

FOTO: Profimedia.cz

První pasažéři by se impozantním vlakem, který bude brázdit koleje na severovýchodě Japonska, měli projet již letos v květnu. Kapacita je ovšem omezená na pouhých 34 cestujících. Na druhou stranu i v tom spočívá komfort a luxus tohoto novodobého železného oře.

O žaludky cestujících se postarají v restauraci.

O žaludky cestujících se postarají v restauraci.

FOTO: Profimedia.cz

Nutno podotknout, že vlak nebude klasickým dopravním prostředkem, který bude jezdit z bodu A do bodu B. Nabídne spíše jakousi zážitkovou okružní jízdu — pasažéři prozkoumají třeba horké prameny v Naruku, šintoistickou svatyni Nikkó Tóšógú nebo japonský hrad Hirosaki. Během cesty si vychutnají skvělou gastronomii ve zdejší restauraci a intimní večery mohou strávit v luxusních barech.

Cena palubní jízdenky na dvoudenní výlet začne u ceny 320 000 japonských jenů za osobu, v přepočtu zhruba 72 000 korun. Čtyřdenní výlet bude stát více než jednou tolik, jeho cena se bude pohybovat od 750 000 jenů, tedy téměř 170 000 korun.