Mokřad je zcela unikátním ekosystémem, svůj domov v něm našlo zhruba 400 druhů divokých zvířat a přes 260 druhů ptactva. Mezi nimi například pro Čínu velmi typičtí jeřábi, kteří dokreslují poetiku karmínové krajiny — proto se oblasti někdy přezdívá domov jeřábů. Zahlédnout tu tyto elegantní ptáky není nijak ojedinělé.

Charakteristickou barvu udává mokřadu druh mořské trávy zvaný sueda, která začíná mezi dubnem a květnem růst, během léta je nefritově zelená, ale na podzim se zahalí do někdy až krvavého odstínu červené. Právě toto období je tudíž nejideálnější k návštěvě a přitahuje nejvíce nadšených obdivovatelů.

Karmínové nekonečno... Turisté se zde mohou pohybovat po dřevěných lávkách.

Karmínové nekonečno... Turisté se zde mohou pohybovat po dřevěných lávkách.

FOTO: Profimedia.cz

Aby zůstal křehký ekosystém celého mokřadu nezměněn, zaručila mu čínská vláda v roce 1988 ochranu. Turismus zde začal bujet už ale o čtyři roky dříve, nejspíš i proto přistoupily příslušné orgány k patřičným ochranným krokům. Jedinou možností, jak se přes unikátní mokřad pohybovat, je hustá síť dřevěných lávek a můstků.

Sytě červenou barvu má mokřad na podzim.

Sytě červenou barvu má mokřad na podzim.

FOTO: Profimedia.cz

Obzvlášť krásná je Červená pláž při západu slunce, který mu dodává šťavnatou barvu s příměsí oranžové. Není proto divu, že je mokřad také velmi vděčnou fotografickou oblastí. Břehy pak omývají vody Liaotungské zátoky, severního zálivu Pochajského moře.