Představení se uskutečnilo u příležitosti nasazení nového letadla Boeing 787-9 Dreamliner na pravidelné lince mezi Londýnem a Moskvou. Nejednalo se o neobvyklý zážitek pouze pro pasažéry, ale i pro samotné účinkující.

„Poprvé ve své kariéře jsem vystupoval na tak unikátním jevišti, jakým je paluba velkého dopravního letadla. Byli jsme všichni nadšeni originálním nápadem představit klasické ruské umění přímo během letu,“ řekl tanečník souboru Bolšoj těatr Artemy Beljakov.

V 11 000 metrech vystoupila také operní diva Katherine Jenkinsová.

V 11 000 metrech vystoupila také operní diva Katherine Jenkinsová.

FOTO: British Airways

Podobný zážitek popisuje také operní diva Katherine Jenkinsová, která v letadle zazpívala píseň z muzikálu Čaroděj ze země Oz. „Celé představení mě neuvěřitelně bavilo a vystoupit po boku vynikajících ruských umělců pro mě bylo velkou výzvou.“

Do provozu nasadila letecká společnosti British Airways letadla typu Boeing 787-9 v říjnu 2015. V současné době jich má ve své flotile patnáct, přičemž do konce roku přibude ještě jeden další kus. Nasazovány jsou na pravidelné linky do Austinu, Bostonu, San José v Kalifornii, Šanghaje, New Yorku či Tokia.