Hongkongský Disneyland bude rozšířen o tematické části podle komiksové společnosti Marvel, která stvořila třeba Iron Mana, Kapitána Ameriku nebo Spider-mana, ale také o postavy z animované pohádky Ledové království. Park by se měl novými atrakcemi odlišit od ostatních bratrských parků po světě, včetně Disneylandu, který se letos v červnu otevřel v Šanghaji.

Hongkong obecně zažil letos propad v počtu turistů, oproti loňsku o 6,1 procenta. „Rozšíření parku by mělo do naší ekonomiky vnést až 46 miliard hongkongských dolarů (v přepočtu zhruba 134 miliard korun), bude mít tedy rozhodně pozitivní vliv. Rozšíření parku vytvoří také řadu pracovních míst,“ tvrdí Gregory So z hongkongského úřadu pro rozvoj obchodu.

Během rozšiřování parku bude návštěvníkům ovšem uzavřen ikonický hrad Šípkové Růženky. Podle manažera Samuela Lau je právě nyní příhodný čas k růstu. „Během rozšiřování sice nebudou některé části parku přístupné, ale věřím, že to návštěvníci ve výsledku docení. Myslím, že nyní je příhodná doba k tomu pustit se do tak velkého kroku,“ řekl.