Technologická společnost ON-ART Corp odhalila největšího chodícího dinosaura ve čtvrtek v Tokiu. Tyrannosaurus rex se na show přihnal s ohlušujícím řevem a řítil se přímo do publika.

Jednoho z účastníků vystoupení se snažil dokonce pozřít, naštěstí vše bylo jen jako, dinosaura totiž ovládal jeden z pracovníků společnosti. Nikoli však zpovzdálí, ale přímo z jeho útrob.

Mají být autentičtí

Ředitel firmy Kazuya Kanemaru řekl, že v plánu je vybudovat celý tematický park Dino-a-park zaměřený na druhohory. Návštěvníci by měli možnost se tváří v tvář setkat s obyvateli pravěkého období jako nikdy předtím. „Toužíme stvořit takové roboty, kteří budou skutečně uvěřitelní, budou mít autentickou chůzi, budou imitovat dýchání,“ řekl Kanemaru.

Současný typ tyrannosaura rexe má do toho opravdového poměrně daleko, robot vážil pouhých 38 kilogramů při výšce osmi metrů, ale díky dobře zvolenému materiálu vypadal podle ředitele realisticky. Kromě největšího predátora druhohor byli představeni i další dinosauři, jako třeba allosaurus či menší, ale o to divočejší raptoři.