Lidé, kteří se přijedou k legendárnímu studiu podívat, se mohou maximálně vyfotit na přechodu, který se díky stejnojmennému albu Beatles — Abbey Road — stal kultovním místem. Jeden šťastný výherce a další tři hosté se tento týden o víkendu podívají přímo do studia a samotné přespání proběhne v jedné z nahrávacích místností.

Hostit ho bude producent Ronson, který stojí například za druhým albem Amy Winehouse. Pro tuto příležitost podle serveru CNN, který o události informoval, poskytne i svou vlastní postel.

Přechod u studia proslavil obal desky Abbey Road od Beatles.

Přechod u studia proslavil obal desky Abbey Road od Beatles.

FOTO: Profimedia.cz

„Výhercem se mohl stát kdokoli, kdo do 6. října napsal pod profil ubytovací nabídky svou nejoblíbenější skladbu, která se v Abbey Road nahrávala, a také důvod, proč by chtěl ve studiu přespat,“ řekl Ronson pro CNN.

Podobné nabídky nejsou na Airbnb ničím novým, společnost se v poslední době snaží nabízet experimentální a možná lehce bizarní druhy ubytování, například v pařížských katakombách nebo na Velkém korálovém útesu v Austrálii. „Ronsona jsme vybrali záměrně, protože zná studia velmi intimně a navíc se v téhle londýnské čtvrti narodil,“ tvrdí ředitel Airbnb John McClure.

Společnost se tímto způsobem snaží svojí nabídku zpestřit, dopomoci ji mají lokální průvodci, kteří hostům mohou autenticky představit lokální scénu a kulturu.