Dřevěná chatka se nachází v městských lesích mimo hustou zástavbu a turisté před samotným vstupem do domku musejí nejprve vystoupat po točitém schodišti. „Pobyt v domku je maximálním zážitkem, když vnímáte energii stromů procházejících domkem, slyšíte zvuky lesa, pozorujete život v korunách stromů, jakož i ranní probouzení okolní přírody,” uvedla organizace Městské lesy v Bratislavě, která se na přípravě projektu podílela.

Chatka je vybavena manželskou postelí, dalším lůžkem, povlečením s peřinami a instalováno tam bude i topení. Objekt je vhodný pro nocování nanejvýš tří lidí, jeho pronájem na jednu noc přijde na 100 eur (2700 Kč). Za tuto cenu by se tři dospělí mohli ubytovat v některých dvou až tříhvězdičkových hotelech mimo centrum slovenské metropole.

Domek je vhodný pro přenocování maximálně tří lidí.

Domek je vhodný pro přenocování maximálně tří lidí.

FOTO: Bratislava.sk

Podle bratislavského magistrátu je zmiňovaný domek na stromě prvním svého druhu na Slovensku. Jeho výstavba přišla na 16 400 eur (443 000 Kč). Chatku o rozloze 15 metrů čtverečních doplňuje terasa, která je zajištěna zábradlím a ochrannou sítí. Do koruny stromů je zavěšena ocelovými lany. V České republice podobná chatka už dříve vznikla například u Babího lomu na Moravě.