Nymburský pivovar na svém pozemku již druhým rokem pěstuje chmel a ječmen. Na sklizeň čeká 68 rostlin chmele, a to odrůda žatecký poloraný červeňák.

„Pozná se podle červeného stonku, ne že by měl červené listy nebo šištičky. Nás zajímá žlutý prášek, co je v šištičce. Tam jsou ukryty hořké chutě, takzvané hořčiny,“ říká Bohumil Valenta, sládek pivovaru, kde se vaří postřižinské pivo.

V areálu blízko Labe mají rostlinky ideální podmínky pro svůj růst a letošní příznivé počasí už dovoluje slavnostně zahájit dobu sklizně.

Návštěvníci budou moci začít česat asi v deset hodin a podle zájmu a rychlosti novodobých brigádníků potrvá samotné česání asi dvě hodiny. Pivovar bude otevřen pro všechny až do odpoledních hodin, vstupné se neplatí.

Pro zahnání žízně se připravuje čepované jedenácti- a dvanáctistupňové postřižinské pivo nebo třináctistupňový polotmavý Něžný barbar. Kdo přijede na kole či autem, dostane nealko střízlíka s poctivou chutí piva. Více informací lze nalézt na stránkách www.postriziny.cz.