Praha

Pohádkový les

Vypravte se s dětmi v sobotu na 25. ročník pohádkového lesa v pražské Krči. Kromě hlavního programu je připraven i bohatý doprovodný. Představení loutkového divadla, kouzelnická show, lukostřelba, trampolíny a mnoho dalšího. Cesta pohádkovým lesem začíná v ulici Nad lesním divadlem v 9:00 hodin, doprovodný program na hřišti Tempo od 14:00 hodin.

Malešický pohár

Pokud v sobě vaše ratolesti mají soutěživého ducha, vezměte je v neděli na závod na kolech či odrážedlech, který se koná v horní části Malešického parku. Zúčastnit se mohou děti od 2 do 11 let. Je připravena i speciální trať i pro děti s handicapem. Počet účastníků závodu je však omezen, rezervujte si včas místo. Více se dozvíte zde.

Do divadla na lišku

Chcete-li strávit odpoledne příjemným a nenáročným způsobem, dorazte s dětmi v sobotu do Kulturního centra Průhon na divadelní představení O chytré kmotře lišce. Začíná se v 15:00 a vstupné je 40 korun. Více zde.

Středočeský kraj

Středověký den na hradě

Již 20. ročník tradičních historických slavností na hradě Okoři se uskuteční v sobotu mezi 10:00 a 16:00 hodinou. Na návštěvníky čekají šermířská a divadelní vystoupení, tanečnice nebo také střelnice z luků či kuší. Samozřejmě je připraveno také dobové tržiště s občerstvením. Více se o slavnostech dočtete zde.

Noc v hornickém muzeu

V rámci festivalu Muzejních nocí nabídne Hornické muzeum Příbram speciální program. Pokud se nebojíte, že vám děti usnou, můžete vyrazit na prohlídku až do 23:30 hodin. Projdete si štolu dolu Anna jen za svitu svící a projeďte se důlním vláčkem. Ve svých kalendářích si zaškrtněte sobotu. Více se dozvíte zde.

Jihočeský kraj

Den plný adrenalinu

Kdokoliv, kdo se rád hýbe, rodiny s dětmi nebo i teenageři, je zván na nedělní adrenalinové putování v Písku. Podél celé trasy budou nejrůznější atrakce – jízda přes řeku, lanová dráha, skalní lezení a další. Všichni účastníci budou odměněni dárečky. O putování si více přečtěte zde.

Karlovarský kraj

Rodinný běh v Karlových Varech

Ať už máte doma školáky, předškoláky, nebo své děti vozíte ještě v kočárku, vezměte je na nesoutěžní rodinný běh, který zvládne každý, protože nejde o rychlost. Tříkilometrovou trasou můžete klidně projít. Začíná se v 16:00 hodin na nábřeží Osvobození. Více zde.

Ústecký kraj

Za loutkami na zámek

V neděli se otevřou brány zámku Korozluky u Mostu a v areálu se uskuteční další ročník open air festivalu loutkového divadla Živá zahrada. Malí i velcí se mohou těšit na různá představení, ale třeba i na výtvarné dílny. Začíná se v 10:00 hodin. Více se o festivalu dozvíte zde.

Liberecký kraj

Zámek s panem Plamínkem

Zámek Horní Libchava zve rodiny s dětmi na akci, která se uskuteční v sobotu od 13:00 hodin. Těšit se můžete na prohlídky zámku s princeznou, které nesou název Jak se pan Plamínek dostal na zámek a v 15:30 je připravena pohádka Pan Plamínek - posměváček. Mezi hlavním programem se mohou děti zúčastnit soutěží. Více se dočtete zde.

Královéhradecký kraj

Pohádková cesta

Vodník, hejkal a další strašidla a bytosti budou v sobotu čekat na všechny děti, které zavítají na Pohádkovou cestu v Hradci Králové. Připraveno je sedm soutěžních stanovišť. Akce je určena dětem od 2 do 10 let. Trasa začíná U Hájenky. Více zde.

Pardubický kraj

Den ve Slatiňanech

Den plný hudby, tance a koní se koná v prostorách zámku Slatiňany. Připraveny jsou hry pro děti i dospělé s možností prohlídek slatiňanského parku a hřebčína. Označte si v kalendáři sobotu 9:00 hodin. Více se dočtete zde.

Vysočina

Běh pro úsměv

Charitativní závod rodičů a dětí se poběží v sobotu v Pelhřimově. Než doběhnou rodiče, mohou si děti zadovádět na skákacím hradu nebo si nechat pomalovat obličej. Programem provedou Iva Pazderková a Ondřej Havlík. Více si o akci přečtěte zde.

Jihomoravský kraj

Historický den v Boskovicích

Podobně jako v dalších regionech, tak i na jihomoravském zámku Boskovice, se uskuteční zajímavá akce protkaná historií. Šermířská vystoupení, turnaje a mnoho dalšího čekají oba víkendové dny na všechny, kteří na zámek zavítají. Více se dozvíte zde.

Olomoucký kraj

Dětský gastrofestival

Pradědovo dětské muzeum v Bludově zve na první dětský gastrofestival v Česku. Malé kuchaře čekají dílny zaměřené na přípravu jídla, naučí se dělat ovocné knedlíky nebo vyrábět lázeňské oplatky. Více zde.

Moravskoslezský kraj

Putování s Bobem a Bobkem

Divadelní představení o králících z klobouku se uskuteční v neděli od 15:00 hodin v divadelním sále třineckého kulturního centra Trisia. Bob a Bobek se rozhodnou vydat na cestu kolem světa a jejich putování povede třeba až na Měsíc. Více čtete zde.