„Je to jedna z možností, jak řešit tíživou situaci s dopravou cestujících na letiště do doby, než se podaří vybudovat železniční spojení letiště," řekl Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje MHD v metropoli. Ropid chce kromě autobusu značky Mercedes vyzkoušet i dvoukloubové autobusy. „Hledáme řešení, jak nabídnout cestujícím vyšší kapacitu a komfort," doplnil.

Zvláště v sezóně totiž MHD nápor turistů nezvládá. „Uvidíme, který typ autobusu se osvědčí a pro který se vedení Prahy rozhodne," uvedl mluvčí. Kdy se lidé dočkají nových autobusů v běžném provozu, podle něj zatím není možné říct.

Na lince 119 jezdí v současnosti kloubové autobusy, které mají 19 metrů. Výrobce jednadvacetimetrových autobusů by si podle Drápala pro provoz v Česku musel vyjednat výjimku u ministerstva dopravy.

Nové železniční spojení se řeší od 90. let

Počet cestujících na největším pražském letišti loni stoupl o téměř osm procent a překonal dvanáctimiliónovou hranici. [celá zpráva]

Cestující do Prahy dopravilo téměř 128 000 letadel. Celkem za loňský rok letadla v celém českém vzdušném prostoru podle dispečerů přepravila na 117 miliónů lidí.

Nové železniční spojení na letiště se řeší od 90. let. Výsledek ale zatím stále není. Ministerstvo dopravy zatím ještě nevybralo ani variantu, jak a kudy by mělo spojení vést.