Společná pouť začala přibližně před dvěma lety, když bulteriérka Claire doprovodila svou majitelku do belgického města duchů Doel. Tehdy se zrodil nápad, aby čtyřnohá „modelka“ pózovala na všech fotkách.

„Ona miluje pózování, skutečně. Nikdy jsem neviděla bulteriéra, vlastně jakéhokoliv psa, jako je ona,“ citoval fotografku britský deník Daily Mail.

Belgické město duchů Doel

Belgické město duchů Doel

FOTO: Profimedia.cz

Alice van Kempenová se živí focením už téměř 20 let. Nikdy se ale prý nenaučila víc než za poslední dva roky, kdy cestuje za opuštěnými domy a dopravními prostředky.

S Claire objevují nejen polorozpadlé budovy, ale také auta, vlaky či letadla... Díky své fence se Kempenová cítí v liduprázdných lokalitách bezpečněji.

Claire je prý schopná pózovat prakticky kdekoliv.

Claire je prý schopna pózovat prakticky kdekoli.

FOTO: Alice van Kempenová, Profimedia.cz

Fotografka už procestovala rodné Nizozemsko, Belgii i Lucembursko. Nové lokality vyhledává doma na internetu a vytváří si seznam těch, jež jí připadají atraktivní.

V rámci přípravy na cestu pak také zhlédne díla jiných fotografů z vybraného místa, aby načerpala inspiraci — hlavně, co se týče rekvizit. Fenku Claire totiž často zdobí doplňky, jako jsou klobouky, kabelky, náhrdelníky, brýle nebo další předměty.

Fenku bulteriéra focení vyloženě baví.

Fenku bulteriéra focení vyloženě baví.

FOTO: Alice van Kempenová, Profimedia.cz

Skutečné dobrodružství pak nastává v cíli. Podle slov fotografky musí se svým psím mazlíčkem nezřídka kdy překonávat plot, zeď, prolézat oknem nebo podobně složitě vnikat do uzavřených objektů.