Prodávají se kasárna a různé státní objekty. Problém je ale v tom, že nabídek je mnohem více než zájemců a stát nechce svůj majetek rozprodat za babku. Úřední věstník však přinesl zprávu, o kterou bude určitě zájem. Stát dává do prodeje 11 majáků, hlavně v turistických oblastech jižní Itálie a v Toskánsku.

Z technického hlediska jsou majáky již překonané a jejich údržba a platy zaměstnanců se poměrně výrazně prodražují. Nacházejí se ale na překrásných místech, která lze poměrně snadno turisticky využít. Podmínkou pro účast v aukci je vedle financí i respektování životního prostředí a tradic.

Z majáků se možná stanou restaurace anebo menší luxusní hotely, které návštěvníkům poskytnou i výlety po moři. Přednost dostanou „ekonomicky nejvýhodnější projekty“. Některé z majáků, které skončí v aukci, pocházejí z velmi známých míst, jako jsou Maiori (Salerno), ostrov Ischia, ostrovy Tremiti, Capo Rizzuto (Kalábrie) anebo ostrov Giglio, kde v lednu 2012 ztroskotal luxusní výletní parník Costa Concordia.