Nový most pro pěší má turisty přivábit do čínské provincie Chu-nan, konkrétně do národního parku Čang-ťia-ťie. Nad tamním kaňonem se klene prosklený most ve výšce 300 metrů nad zemí. Děs? Tak k tomu přidejte bungee jumping, který tam plánují nabízet. Teď už se vám asi zaručeně točí hlava.

Pořádný kus odvahy museli prokázat také dělníci při stavbě mostu.

Pořádný kus odvahy museli prokázat také dělníci při stavbě mostu.

FOTO: Profimedia.cz

Naráz by měl 380 metrů dlouhý most unést zhruba 800 lidí. Otevřít by se měl v říjnu, jak napsal server Huffington Post. Když se najde dostatek neohrožených modelek, má most příležitostně sloužit dokonce i jako přehlídkové molo.

Most jako by vedl až do nebes.

Most jakoby vedl až do nebes.

FOTO: Profimedia.cz

Projekt vypracovalo architektonické studio Haim Dotan LTD. „Skleněný most v parku Čang-ťia-ťie byl navržen tak, aby byl co nejvíce neviditelný — bílý most mizející v oblacích,“ citoval Huffington Post izraelského architekta Dotana.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyhlídkový chodník ve výšce 716 metrů v čínském národním parku Lungkang

Zdroj: Reuters

V Číně nejde zdaleka o první dílo tohoto tipu. Pozornost si letos získala také prosklená vyhlídka ve tvaru podkovy, která trčí ze skály ve výšce 716 metrů v Čchungčchingu v národním parku Lungkang.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Skleněný chodník na skalní stěně ve výšce přes 1400 metrů u čínského města Čang-ťia-ťie

Ještě větší výzvou je pak procházka po úzkém skleněném chodníku u čínského města Čang-ťia-ťie, který lemuje skalní stěnu dokonce až ve výšce 1400 metrů nad zemí.