Icehotel v Jukkasjärvi ve Švédsku se otevře až 11. prosince, už teď ale jeho tvůrci prozradili, na co se potenciální hosté mohou těšit.

Hotel, postavený z 5000 tun přírodního ledu a sněhu z nedaleké řeky Torne, nabídne 55 pokojů, z toho 19 tematických.

Vstupní brána Icehotelu z roku 2014

Vstupní brána Icehotelu z roku 2014

FOTO: Profimedia.cz

Jeden z apartmánů například ozdobí třímetrový ledový slon z dílny sochařky Anny Sofie Maagové, která byla autorkou jednorožce střežícího loni hlavní hotelovou halu. Kdo řeší problémy s usínáním, měl by se ubytovat v pokoji s ledovými ovečkami.

Hosté, kteří si spíš než na zvířata potrpí na precizní architektonický design, ocení pokoj podepřený spoustou vysokých pilířů a kleneb.

Hotel je na tomto místě každoročně budován už více než 20 let. Se svými návrhy na vzhled tematických pokojů se každoročně snaží uspět desítky designerů. Ti osvědčení spolupracují s Icehotelem dlouhodobě. Jejich práce však nikdy není monotónní. Naopak, hotel je pokaždé jiný, vždy originální.

Lustr z ručně opracovaných ledových krystalů

Lustr z ručně opracovaných ledových krystalů

FOTO: Profimedia.cz

Icehotel také disponuje vlastní kaplí, kde někteří hosté uzavírají sňatek. V luxusních apartmánech je dokonce soukromá sauna. Na baru si otužilí hosté mohou objednávat studené i teplé nápoje.

Ledový hotel bude otevřený od prosince do března, pak opět roztaje. Nakonec nelze nezmínit jednu zajímavost. Kdyby ze sněhovo-ledového stavebního materiálu nevznikl hotel, mohl by být v tomto množství použitý na 700 miliónů sněhových koulí, jak Icehotel uvádí ve své infografice.