„Není to klasická rozhledna, ale vyhlídka, která je pod úrovní okolní vegetace. Zlepší se z ní ovšem výhled na panorama Bukové hory a na oblast rybníků v dolní části. Zároveň může sloužit jako cíl cest a odpočinkové místo pro rodiny s dětmi," uvedl Bureš.

Stavba vysoká téměř 11 metrů má kamennou podezdívku, na níž je umístěna otevřená osmiboká dřevěná nástavba. Střecha je zakončena věžičkou s křížem. Vyhlídka bude volně přístupná.

Zároveň se stavbou byla upravena další část stezky navazující na cestu od Krátkého rybníka směrem k chatové oblasti Obora, renovovanou v loňském roce. Dělníci také zpevnili povrch hřebenové cesty směřující od Lískovce k vrcholu Kypuše.

Přírodním parkem Lanškrounské rybníky navazujícím na město prochází vycházkový okruh s naučnou stezkou, kde se mohou návštěvníci seznámit se zajímavostmi ekologicky cenného území.

Po zpevněných cestách vede cyklostezka, okrajově také stezka pro agroturistiku. Lidé se mohou vykoupat v rybníku Dlouhý, poblíž je chatová osada a tábor Obora.