V lokalitě Mapa republiky, kde sníh v Krkonoších vydrží nejdéle, dostává sněhové pole při tání podobu bývalého Československa, letos je však sněhu v tomto místě výrazně méně. „Sněhu je méně především kvůli výjimečně velké lavině, která 10. února sjela do Modrého dolu a kterou tvořil sníh i z této lokality," řekl Drahný.

Úbočí Studniční hory je pro turisty nepřístupné, protože leží v první zóně národního parku, kde je zákaz vstupu. Sníh zůstává také na dalších místech, například v zářezech některých potoků.

Sněhové mapy na hřebenech Krkonoš.

Sněhové mapy na hřebenech Krkonoš.

FOTO: David Taneček, ČTK

Místem, kde se turisté mohou se sněhem při svých cestách v Krkonoších setkat, je cesta mezi Výrovkou a Luční boudou, kde je cesta na Luční boudu proražená v bariérách sněhu. V okolí cesty zůstává stále zhruba metrová vrstva sněhu, u které se procházejí turisté i cyklisté a často fotografují.

Čtyřnohým návštěvníkům Krkonoš zbytky sněhu evidentně nevadí.

Čtyřnohým návštěvníkům Krkonoš zbytky sněhu evidentně nevadí.

FOTO: David Taneček, ČTK

Na hřebenech hor bylo během první červnové středy slunečno, například na vrcholu nejvyšší hory Sněžky bylo po poledni 14 stupňů Celsia. Podle meteorologů by v hradeckém kraji mělo být teplo i v dalších dnech, například ve čtvrtek mohou teploty vystoupat až na 26 stupňů Celsia, v pátek by mohlo být ještě o dva stupně tepleji.