Osmatřicetiletý Mike Hollingshead ujede přes 32 000 kilometrů ročně, aby nafotil jevy, jako jsou bouře zvané supercela, tornáda či gigantické kroupy... Často křižuje krajinu americké Nebrasky, kde žije, ale vydává se i za její hranice, kupříkladu do sousední Jižní Dakoty.

Dvojice blesku v Black Hills v Jižní Dakotě

Dvojice blesků v Black Hills v Jižní Dakotě

FOTO: Mike Hollingshead, Profimedia.cz

Ve chvíli, kdy se lidé spěchají schovat do bezpečí, vyráží Hollingshead na lov. On a jemu podobní nadšenci jsou označováni za lovce bouří. Nejednou už se fotografovi stalo, že před atakem počasí uniknul na poslední chvíli, protože se mu nepodařilo přesně odhadnout míru nebezpečí. Navíc dokud to jde, míří mu naproti. Až doslova za pět minut dvanáct uniká pryč.

Supercela v nebraském McCook

Supercela v nebraském McCook

FOTO: Mike Hollingshead, Profimedia.cz

Hollingshead si vzpomíná například na smršť blesků nad městem Valentine na severu Nebrasky. Jejich nevídaně častá frekvence prý byla strašidelná. Hrůza šla také z hustého krupobití, které připodobňuje k bombardování.

Před velkou bouří zastihl fotograf na obloze vzácně tvarované mraky.

Před velkou bouří zastihl fotograf na obloze vzácně tvarované mraky.

FOTO: Mike Hollingshead, Profimedia.cz

Fotograf přiznává, že svojí honbou za dramatickými snímky, testuje své limity. Zaznamenává počasí, které bere lidem domovy, ničí úrody a někdy i zabíjí. Závod s přírodou Hollingshead zatím naštěstí vyhrává.