Mezi lety 2007 a 2013 se fotograf Matthew Christopher toulal po USA, aby zdokumentoval osud léta opuštěných budov. Bez jakékoliv péče se z nich postupně stávají trosky.

Rozpadající se dříve elegantní a moderní interiéry hotelů působí jako zombie. Nacházejí se někde mezi životem a definitivním úpadkem.

Hotel Do De v pensylvánském Bellefonte

Hotel Do De v pensylvánském Bellefonte

FOTO: Matthew Christopher, Profimedia.cz

Uprostřed pokoje stojí televize, její obrazovka ale zůstává černá, vypnutá. V hale je zapomenuté kolečkové křeslo, žádný pacient už ho však nepotřebuje...

Fox Hotel - falešný název vymyšlený kvůli ochraně zbylého vybavení před zloději a vandaly.

Fox Hotel - falešný název vymyšlený kvůli ochraně zbylého vybavení před zloději a vandaly.

FOTO: Matthew Christopher, Profimedia.cz

Podél zdí s odloupanými tapetami a opadanou omítkou hnije nábytek a na postelích se ještě povaluje ložní prádlo. Pohled jako z podsvětí.

Ponurý interiér hotelu Lee Plaza v Detroitu

Ponurý interiér hotelu Lee Plaza v Detroitu

FOTO: Matthew Christopher, Profimedia.cz

Sedmatřicetiletý Christopher, pocházející z Filadelfie, projezdil kvůli strhujícím fotkám nejen rodnou Pensylvánii, ale také New York či Michigan. Jeho nejlepší fotografické úlovky vyšly koncem roku 2014 knižně.

Publikace nese příhodný název Abandoned America: The Age of Consequences (Opuštěná Amerika: Doba důsledků) a její autor se nezaměřil pouze na chátrající hotely, ale také na továrny, školy nebo třeba kostely.