Čtyřiatřicetiletý Nicolaus Wegner a jeho o dva roky mladší žena Daow cestují za bouřemi, tornády a hurikány, aby v dramatickém zátiší vytvořili působivé snímky. Žijí v americkém státě Wyoming, většina fotek tedy vzniká tam. Vydávají se však i do okolních států — například Montany či Nebrasky.

Někdy se Wegnerovým podaří dohnat dokonce víc než jeden přírodní úkaz.

Někdy se Wegnerovým podaří dohnat dokonce víc než jeden přírodní úkaz.

FOTO: Nicolaus Wegner, Profimedia.cz

Dramatičnost Wegnerových fotografií umocňuje jeho manželka, která vždy figuruje v popředí, zády k fotoaparátu a čelem k temné obloze. Pod mohutnými mračny působí velmi drobně. Tomu, kdo si fotky prohlíží tak připomíná, že počasí má nad člověkem absolutní moc.

Sukně a vlasy Daow Wegnerové napovídají, že při focení poměrně foukalo. Na vítr jsou Wegnerovi koneckonců zvyklí.

Sukně a vlasy Daow Wegnerové napovídají, že při focení poměrně foukalo. Na vítr jsou Wegnerovi koneckonců zvyklí.

FOTO: Nicolaus Wegner, Profimedia.cz

Asi každého napadne, že se jedná o nebezpečné hobby. I Wegnerovi si to dobře uvědomují. Nicolaus, kterého baví také focení hor, médiím řekl, že se o aktuální situaci s manželkou vždy radí, a pokud mají ohledně bezpečnosti jakékoliv pochyby, sbalí věci a odjedou pryč.

Podle Wegnera jsou největší hrozbou blesky. Snaží se je proto vždy zachytit z dostatečné vzdálenosti. Zbytečný risk nepodstupuje.

Potmnělá obloha jako by ztěžkla a klesla.

Potemnělá obloha jako by ztěžkla a klesla.

FOTO: Nicolaus Wegner, Profimedia.cz

Daow Wegnerová popsala tyto výlety jako vzrušující a děsivé zároveň. Podle britského deníku Daily Mail se snaží ze života vychutnat každý moment, a proto se i ona v cestách za extrémním počasím vzhlédla, a to přes skutečnost, že někdy cítí strach.