„Lidé se často přecpávají v rámci programu all inclusive,” dodal Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny. Vyloženě za sportem jede na dovolenou necelých čtyřicet procent Čechů. „Třetina lidí se na dovolenou těší kvůli sexu, pro čtyři procenta lidí je pak sex nejoblíbenější dovolenkovou činností,” dodala pojišťovna ve své zprávě.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Třetina lidí v průzkumu tvrdí, že dovolená jejich manželství utužila, každý desátý ale přiznává, že se na dovolené hádá a každý 100. pár se čistě statisticky vzato kvůli střetům na dovolené rozejde. Čtvrtina Čechů na dovolenou jezdí raději s kamarády, bez partnerů.

Za letní dovolenou jsou lidé ochotni v průměru utratit 15 tisíc korun na osobu. Zároveň podle průzkumu roste počet případů, kdy klienti zájezd ruší.

Nejvíce Čechů jezdí do Chorvatska, Řecka, Turecka a Španělska. O Turecko je větší zájem, loni sem přijelo meziročně o 78 tisíc Čechů více.