Nudismus má v sousedním Německu poměrně dlouhou tradici. První oficiální nudistická pláž vznikla už v roce 1920 na ostrově Sylt. V Mnichově se naháči od 60. let minulého století scházeli v parku Englischer Garten. Jeho severní část patří mezi známé nudistické oblasti města, a to přestože se nachází jen asi 10 minut chůze od centra.

Server naturisttravel.net, zaměřený na atraktivní místa pro nudisty, doporučuje park jako jedno z míst, které by turisté naklonění tomuto druhu odpočinku neměli v Mnichově minout. Vyznavači opalování bez jediného svršku tvrdí, že tímto způsobem vystupují ze své všední masky a obracejí se blíže k přírodě. Jde prý o intenzivnější způsob relaxace, než kdyby museli zůstat oblečení.

Pro nudisty byl v Mnichově oficiálně vyhrazen prostor na ostrůvku na jižní straně jezera Feldmochinger, na pláži Flaucher jižně u města, pak také v oblasti mostu Brudermühlbrücke, na Mittlere Isar Straße, Schwabinger Bucht a u říčky Eisbach. Na těchto místech se vesměs nudisté scházejí už celé roky.