Model a dobrodruh Tyson Mayr pocházející z australského Queenslandu začne v březnu žít kočovným životem. Jeho „domovem” bude každou chvíli úplně jiné místo. Právě neustálé pendlování má totiž v popisu své nové práce, jíž získal od cestovní společnosti Jauntaroo. V konkurzu porazil 3000 zájemců z 99 zemí světa.

Mayr navštíví během jednoho roku zhruba 50 destinací. Podívá se například do Berlína, Řecka, na Jamajku, Maledivy nebo na Bahamy. Přibližně v 50 zemích světa už doposud byl, protože cestování je neodmyslitelnou součástí jeho života.

Všechny výlohy bude mít Mayr hrazené a k tomu získá ještě 100 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva milióny korun) za to, že se bude na blogu a sociálních sítích dělit s ostatními o své nevšední zážitky. V psaní má praxi. Jeho cestovatelské články už otisklo hned několik australských magazínů.

A jaké další podmínky musí pro toto zaměstnání Mayr splňovat? Mimo jiné schopnost snášet dlouhé lety do exotických destinací, zápal pro dobrodružství nebo také touhu poznávat odlišné kultury a kuchyně.