Při pohledu na následující snímky by člověk dobře známou krkonošskou krajinu snad ani nepoznal. Jakmile ji totiž „od hlavy až k patě“ přikryjí metry netknutého bílého sněhu, její obrysy se rychle ztrácejí.

Krkonošské louky získají v mraze zcela jinou tvář.

Krkonošské louky získají v mrazu zcela jinou tvář.

FOTO: Profimedia.cz

Nikoliv severní pól, nýbrž zasněžená stezka vedoucí na vrchol Sněžky, královny všech českých hor. Od letošního prosince se na její vrchol rozjela nová, pohodlnější a modernější, lanovka. Porozhlédnout se po bělostném reliéfu Krkonoš bude tak zase o něco jednodušší. Pokud bude počasí přát a oslepující mlhu vystřídají hřejivé sluneční paprsky.

Okouzlující jsou také sněhem zaváté louky blízko pramene Labe, který je v západních Krkonoších v nadmořské výšce téměř 1400 metrů. Vydejte se na Labskou nebo Pančavskou louku, známou hlavně rozlehlým rašeliništěm.

Pohádkové bílomodré Krkonoše v zimě.

Pohádkové bílomodré Krkonoše v zimě.

FOTO: Profimedia.cz

Když pak vítr rozfouká prašan a nad zemí se začnou vznášet velké chuchvalce křehkých vloček, můžete se cítit jako na dobrodružné expedici za polárním kruhem. Nechme se tedy překvapit, jestli započatá zima vykouzlí v průběhu příštích týdnů v Krkonoších podobně úchvatnou scenérii.