Vlahý vzduch odrážející se od průzračné vodní hladiny, nenápadné šumění vln, voňavé kulinářské delikatesy… Romantický sen, který si turisté jezdí od minulého roku plnit na africký Zanzibar. Právě na zdejší pláži Michamvi Pingwe totiž nacházejí perlu mezi přímořskými podniky.

Restaurace The Rock (Skála) majestátně okupuje celé území maličkého ostrova, který je při odlivu možné bez problémů navštívit pěšky, zatímco v době přílivu by bez loďky zůstali natěšení strávníci o hladu. Doplavat sem by totiž asi nebylo zrovna nejvhodnější. Tato restaurace přece jen nespadá do kategorie obyčejného plážového posezení, kam člověk bez rozpaků zavítá v mokrých plavkách.

Když je odliv, je restaurace trochu jako ryba na suchu.

Když je odliv, je restaurace trochu jako ryba na suchu.

FOTO: Profimedia.cz

A čím dokáže kuchař v tak pohádkovém prostředí potěšit chuťové buňky hostů? V menu samozřejmě nechybí speciality s plody moře — špagety s humrem, kalamáry zapečené s hořčicovou omáčkou, krabí či chobotnicový salát a další pochoutky. Nají se tu ale i vegetariáni.

Venkovní posezení

Venkovní posezení

FOTO: Profimedia.cz

Aby si návštěvu restaurace užily všechny smysly, řada hostů volí posezení na venkovní terase. Uklidňující zvuky šplouchajících vln, vůně prosoleného vzduchu a pohled na západ slunce jsou dotekem pro někoho ideální, pro jiného možná až trochu kýčovitě romantické představy.