Vodopád Bridalveil (v překladu Nevěstin závoj) je jednou z ozdob Yosemitského údolí ve stejnojmenném národním parku. Jakmile se u něj objeví duha, je vodopád skvostem ještě větším. Pruhy modré, žluté, oranžové, zelené a červené tady splynuly s okolní scenérií.

Fotografka Mei Xuová

Podívaná, která se člověku nenaskytne každý den.

FOTO: Mei Xuová, Profimedia.cz

Pestrobarevný mlžný opar zahalující spodní část 188 metrů vysokého vodopádu působí skoro až pohádkově. S tímto místem se vlastně různé báchorky skutečně spojují. Místní se například kdysi báli na vodopád zpříma hledět, protože věřili, že v něm žije zlý duch Pohono, který by je proklel. Tento duch měl být údajně strážcem vchodu do Yosemitského údolí.

Vdechování vlhkého mlžného oparu naopak podle pověry přináší štěstí, a to hlavně těm, kteří plánují vdavky. Taková legenda vzhledem k názvu vodopádu asi nikoho příliš nepřekvapí.

Třináct kilometrů dlouhé údolí je frekventovanou turistickou lokalitou, podle čehož je také upraven terén. Cestovatelé tady mohou nejen podnikat nejrůznější túry, ale také přenocovat v kempech. Ty ale často bývají plné na dlouho dopředu. Kromě Bridalveil patří do údolí také proslulý Yosemitský vodopád.