Devět z deseti lidí, kteří se zapojili do nedávného průzkumu cestovatelského portálu Skyscanner, by si přálo u krátkých letů zákaz polohování sedadel v letadlech nebo alespoň jeho časové omezení. Celých 43 procent dotázaných by pro přísnější pravidla, co se sklápění sedadel týče, hlasovalo i u dlouhých letů.

Skyscanner se dotázal tisícovky cestujících. Řada z nich projevila sklony k velmi sobeckému jednání. Až 70 procent jich odpovědělo, že by své sedadlo sklopili i v případě, že by za nimi seděla těhotná žena, zatímco 80 procent by jednalo stejně, i kdyby cestující za jejich zády byl postarší senior. Jako nejvstřícnější cestující se ukázaly ženy ve věku 18 až 24 let, naopak nejvíce sobecky odpovídali muži ve věku nad 35 let.

Dále se průzkum zaměřil také na hodnocení situace očima 900 členů palubních posádek mezinárodních leteckých společností. Více než polovina dotázaných, přesně 60 procent, přiznala, že byla svědkem problému či sporu vzniklého kvůli sklopení sedačky. To u některých lidí podle psychologů může vzbuzovat zlost, úzkost i frustraci.