Manažer aerolinek Thai Airways uvedl, že se během turbulencí při klesání směrem k cílovému letišti zranili nejen pasažéři, ale i členové posádky. Zranění byli rozvezeni do tří nemocnic nacházejících se v okolí.

Místní přepravce Hong Kong Airlines taktéž informoval o problémech. Tři pasažéři a tři členové posádky se zranili, když letadlo směřující z thajského Phuketu do Hongkongu zasáhly v blízkosti města „náhlé turbulence”. Letadlo prý přistálo bezpečně a všech šest osob již opustilo nemocnici.

Turbulence jsou nejčastější příčinou zranění pasažérů letadel po celém světě. I tak je ale skutečností, že podobné extrémní turbulence jsou relativně vzácné.

„Letecké posádky po celém světě sdílí zavedenou klasifikaci turbulenci. Rozlišují lehké, střední a silné. Ty silné jsou extrémně vzácné. Za svou leteckou kariéru mám nalétáno přes 10 000 hodin a opravdu silné turbulence jsem zažil jen asi pět minut. Je to opravdu nepříjemné, ale nikoliv nebezpečné. Letadlo se může náhle propadat či stoupat až o 30 metrů, ale nikoliv o stovky metrů, jak lidé často říkají,” uvedl pro Telegraph pilot společnosti British Airways s uklidňujícím jménem Steve Allright.