Seriál Perníkový táta (Breaking Bad) slaví ve světě velký úspěch a má obrovskou sledovanost. Když v něm tak zazněl ve Spojených státech poměrně oblíbený eufemismus: „Pošli ho na výlet do Belize” (Postarej se o něj - zabij ho), nezůstalo to bez povšimnutí.

Tuto poměrně negativní zmínku o zemi však dokázal tamější turistický úřad využít ke svému prospěchu. Nabídl totiž hereckému týmu seriálu návštěvu země zdarma.

Pozvánkový dopis pro herce ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad)

Pozvánkový dopis pro herce ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad).

FOTO: Belize tourism board

Poté, co se tato narážka objevila v seriálu, napsal belizský turistický úřad na Twitter vzkaz, že zmínka o Belize v tomto významu nebyla pěkná a že by dva hlavní herce rádi pozvali na opravdový výlet do Belize. A nezůstalo jen u slov.

Krátce nato turistický úřad rozšířil pozvánku na celý herecký tým a poslal jim speciální pozvánkový dopis na výlet do Belize po ukončení natáčení aktuální série.

Belizský Xunantunich se tyčí do výše 40 metrů a je tak druhou nejvyšší budovou v Belize hned po hlavním chrámu v Caracolu. Moderní budovy v zemi mohou jen závidět.

Belizský Xunantunich se tyčí do výše 40 metrů, a je tak druhou nejvyšší stavbou v Belize. Mayských památek je v zemi celá řada.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

„Byli jsme polichoceni zmínkou ve vašem seriálu. Mnozí z nás jsou velcí fandové a nemůžeme se dočkat zbylých šesti epizod. Ačkoliv doufáme, že některé naše oblíbené postavy 'nebudou poslány na výlet do Belize', rádi bychom vám učinili následující nabídku - rádi bychom vás všechny pozvali na opravdový výlet do naší země po ukončení stávající série,” stojí v pozvánce.

Seriál Perníkový táta je jedním z nejúspěšnějších seriálů současnosti.

Perníkový táta je jedním z nejúspěšnějších seriálů současnosti.

FOTO: Profimedia.cz

Anglicky hovořící země, kde je oficiální hlavou státu královna Alžběta, je neveliký stát, který obývá asi jen 330 tisíc lidí. U pobřeží se nachází druhý nejdelší bariérový útes na světě a idylické pláže jsou vyhledávaným cílem svatebních cest pro lidi z celého světa.

Všechny odstíny zelené na jednom místě uklidní i ty nejméně vyrovnané povahy.

Všechny odstíny zelené na jednom místě uklidní i ty nejméně vyrovnané povahy.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky