Podívat se na Frankfurt z různých výšek a bez placení vstupného budou moci turisté, kteří páté největší město Německa navštíví v průběhu posledního květnového víkendu.

Akce s názvem Festival mrakodrapů přímo vyzývá k tomu, aby se lidé na stavby a ulice města dívali alespoň na chvíli s pořádným nadhledem. Osmnáct zdejších mrakodrapů tomuto účelu skvěle poslouží.

Messe Turm bude jedním z osmnácti mrakodrapů čekajících na návštěvníky ve dnech Festivalu mrakodrapů.

Messe Turm bude jedním z osmnácti mrakodrapů čekajících na návštěvníky ve dnech Festivalu mrakodrapů.

FOTO: Profimedia.cz

Jedním z nejznámějších frankfurtských mrakodrapů je Main Tower (Hlavní věž). V této šestapadesátipatrové budově vysoké 200 metrů je pro návštěvníky celoročně otevřena vyhlídka spojená s restaurací. Nejvyšším mrakodrapem města je ale Commerzbank Tower se svými 259 metry. Včetně antény dosahuje věž dokonce výšky 300 metrů.

Oficiální vyhlídkový prostor tu není, ale zájemci budou mít možnost projít si interiér stavby se zimními zahradami a pánové si mohou užít výhled ze 49. patra přímo z toalet. Na paty Commerzbank Tower šlape Messe Turm (Veletržní věž) s výškou 257 metrů.

Tower 185 je další metou dobrodruha Reinharda Kleindla.

Tower 185 je další metou dobrodruha Reinharda Kleindla.

FOTO: Profimedia.cz

Dvoudenní festival ovšem nebude jen o pendlování mezi mrakodrapy. Své umění ve Frankfurtu koncem května předvede například švýcarský atlet a provazochodec Reinhard Kleindl, který je proslulý svým umem přejít v úctyhodných výškách po nataženém laně. Na Festivalu mrakodrapů se pokusí o světový rekord.

Reinhard Kleindl je schopný udržet rovnováhy i při delší procházce po nataženém laně. Koncem května předvede svůj um i ve Frankfurtu.

Reinhard Kleindl je schopný udržet rovnováhu i při delší procházce po nataženém laně. Desítky metrů hluboké propasti pod sebou se nebojí.

FOTO: Profimedia.cz

Kleindl v průběhu frankfurtského festivalu plánuje přejít ve výšce 185 metrů mezi dvěma věžemi budovy Tower 185. Bohaté zkušenosti má i s balancováním po laně nataženém mezi skalami. Jeho vystoupení je tedy jedním z největších taháků festivalu.