Ještě donedávna bylo vrcholem jachtařského luxusu obří plavidlo Romana Abramoviče, majitele londýnského fotbalového klubu Chelsea. Jeho Eclipse (v překladu Zatmění) měří 164 metrů, zbrusu nová jachta Azzam dosahuje délky 180 metrů.

Zároveň Azzam ohromuje veřejnost i odborníky svojí rychlostí. Díky síle 94 tisíc koní by měla jachta dosáhnout rychlosti až 56 kilometrů v hodině, v čemž zatím ve své kategorii také nemá konkurenci. Během jízdy si hosté budou moci užít maximálního luxusu. K dispozici budou mít kromě jiného i soukromé kino, bazén, saunu, taneční sál i fitness prostor.

Jachta Azzam vybavená luxusním interiérem dala přepravcům pořádně zabrat. Do většiny přístavů se totiž nevejde.

Jachta Azzam vybavená luxusním interiérem dala přepravcům pořádně zabrat. Do většiny přístavů se totiž nevejde.

FOTO: Profimedia.cz

Tajemný miliardář

Menší nevýhodou aktuální královny soukromých jachet je fakt, že se nevejde do řady přístavů. Ovšem oblíbené destinace boháčů, jakými jsou například Francouzská riviéra či Monako, jsou připraveny i na jachtu, jakou je Azzam.

O tom, pro koho se tento mořský palác stavěl, se zatím spekuluje. Média nejčastěji zmiňují královskou rodinu Saúdské Arábie. Například britský deník Daily Mail uvedl, že podle některých zdrojů by majitelem jachty mohl být saúdský princ Al-Valíd bin Talál. Oficiální informace o vlastnictví Azzamu je ale zatím přísně střežená.