"Na Ovčárně leží 120 centimetrů sněhu, v nižších polohách je ho 30 až 40 centimetrů. Sněhu ještě moc neodtálo, i když už se teploty drží pořád nad nulou. V Karlově mají dokonce upraveno na 50 kilometrů běžeckých tratí," řekl dispečer jesenické horské služby Jaroslav Tejnský. Podotkl, že na Ovčárně je v neděli poměrně rušno. "Jsou tady lyžařské závody a běžkaři mají ukončení sezony," doplnil Tejnský.

Vleky se rozjely například v jednom z nejmodernějších středisek v Jeseníkách v Koutech na Šumpersku, pojedou i v neděli a poté areál svůj provoz ukončí. "Lidé jezdí, ale počasí není tak ideální, jak jsme očekávali. Pojedeme do neděle a poté se nachystáme na letní provoz, který startujeme 1. května," řekl zástupce areálu Petr Marek.

Ve středisku SKI Karlov jsou tento víkend otevřeny areály Praděd a Klobouk. Pokud to počasí dovolí, zástupci areálu počítají s tím, že se pojede až do konce dubna. Naopak středisko Ramzová, které ještě v týdnu spuštění vleků zvažovalo, je podle Tejnského už mimo provoz.

V Jeseníkách nyní platí už jen první, nejnižší stupeň lavinového nebezpečí. Horští záchranáři ho snížili po měření v lavinovém katastru na konci týdne.