Téměř samozřejmou zastávkou mladých turistů, kteří se vydají na Ibizu, bývá mimo jiné pláž Playa de Las Salinas, na níž je jeden z nejvyhlášenějších plážových barů na ostrově. Večer se tu návštěvníci rozhodně nenudí. V baru se hraje zejména moderní hudba a tančí se až do rána.

O poznání klidnější koupání, přestože ve společnosti desítek dalších turistů, si lze vychutnat na písečných plážích v oblasti vesničky Cala Vadella nebo u zátoky Cala Bassa.

Koupání v moři k dovolené na Ibize neodmyslitelně patří. Jednou z oblívených a poklidnějších pláží je Cala Bassa.

Koupání v moři k dovolené na Ibize neodmyslitelně patří. Jednou z oblíbených a poklidnějších pláží je Cala Bassa.

FOTO: Profimedia.cz

Ovšem část dovolené by mohla na Ibize posloužit k prozkoumání zdejších jedinečností. Kdo se vydá po stopách místní historie, nebude zklamán. Možností, kam na Ibize vyrazit za poznáním, je několik. Jako první se nabízí procházka hlavním městem Eivissa (Ibiza), prohlídka jeho starobylého centra, rybí čtvrti s pestrobarevnými domečky a pevnosti Dalt Vila.

Pohled z přístavu na hradby pevnosti v hlavním městě Ibizy. Patrná je i historická architektura staré části metropole.

Pohled z přístavu na hradby pevnosti v hlavním městě Ibizy. Patrná je i historická architektura staré části metropole.

FOTO: Profimedia.cz

Další variantou průzkumnického výletu je pobřežní oblast u města Es Cubelles. Tam se totiž k nebi vzdouvá nejvyšší hora ostrova, jejíž vrchol se nachází 475 metrů nad mořem. Zdejší respekt budící útesy zdobí kamenné pirátské věže. Od nich je možné dohlédnout k nedalekému skalnatému ostrůvku Es Vedrá, na nějž se pořádají výletní plavby a který je podle některých vrcholkem bájné Atlantidy.

Tajuplný ostrov Es Vedrá u jihozápadního pobřeží Ibizy je předmětem starých mýtů a legend.

Tajuplný ostrov Es Vedrá u jihozápadního pobřeží Ibizy je předmětem starých mýtů a legend.

FOTO: Profimedia.cz

Jestli holdujete pěší turistice a nevadí vám provozovat tuto činnost ve slunečním žáru, nechte žabky v hotelu a vyrazte k solným polím Las Salinas na jihu Ibizy nebo do svahů pohoří Els Almunts. Cestou jistě najdete i příležitost k osvěžujícímu vykoupání v moři, takže plavky si vezměte pro jistotu s sebou.

Zahaleno tajemstvím: Zvláštní úkazy zažil na ostrůvku Es Vedrá mnich Francisco Palau, který žil v Es Cubelles a na tichém ostrově hledal klid k meditacím. Při pobývání ve zdejší jeskyni slýchal hlasy a v jeho zápiscích se objevily také zmínky o zjevení bytostí ozářených jasným světlem. Podobné zkušenosti popisovali i někteří rybáři, kteří se kolem Es Vedrá plavili.

 

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps