Kdo už nemá chuť na lyžování, může svištět ze svahů místo na lyžích nebo snowboardu klidně na sáňkách, snowbiku, snowscootu nebo skifoxu, tedy na různých obměnách sněhových vozítek s připevněnými prkénky na sjezd. Příjemný odpočinek za slunného počasí nabízí terasa u luxusního champagne baru, který kromě bublinkových nápojů nabízí i horkou čokoládu nebo svařené víno.

Sjezdovky už dávno nepatří jen lyžařům. K dispozici jsou návštěvníkům i různá zábavná sněžná vozítka.

Sjezdovky už dávno nepatří jen lyžařům. K dispozici jsou návštěvníkům i různá zábavná sněžná vozítka.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Velkým lákadlem je též vyhlášené dřevěné stavení Happy End, které přes den slouží jako restaurace s terasou, ale v noci se mění v pulzující taneční klub nebo koncertní sál. Party v tomto music klubu jsou pověstné po celých Tatrách. Hned u sjezdovek je také možné využít wellness v hotelu Grand, které nijak výrazně neohromí počtem služeb, ale koupání ve venkovní vířivce, nad kterou ve výši projíždí oranžové kabinkové lanovky na vrchol Chopoku, je neopakovatelným zážitkem.

Champagne bar nabízí studené i teplé nápoje. Hlavním účelem je ale odpočinek během celodenního sportování.

Champagne bar nabízí studené i teplé nápoje. Hlavním účelem je ale odpočinek během celodenního sportování.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Čtyřhvězdičkový hotel Tři studničky, který leží na začátku Demänovské doliny pár minut autem od střediska Jasná, láká na wellness centrum a stylové relax zóny. Kromě toho i na jednu z nejlepších restaurací v Tatrách. Pro toho, kdo už sníh nechce ani vidět a nezlákají ho ani gastronomické, ani wellness služby, může vyrazit do tropů.

Zhruba dvacet minut ze střediska Jasná u Liptovského Mikuláše stojí chlouba slovenských aquaparků - Tatralandia. V Tropické hale ve tvaru mušle s originální tropickou flórou je soustavně třicetistupňové klima, od kterého si v zimních měsících mohou návštěvníci trošku vydechnout ve venkovních bazénech, jejichž teplota se pohybuje nad třiceti stupni Celsia.

Vodní svět

Novinkou, která se návštěvníkům největšího slovenského aquaparku Tatralandia otevřela až na začátku letošní lyžařské sezóny, je Tropical Paradise. Tropická hala s bazény s mořskou i sladkou vodou. Také tu je šnorchlovací bazén s možností sledování mořských rybek a korálů.

I když to může znít neuvěřitelně, v tomto zaskleném ráji plném živé tropické flóry, se lze i v zimních měsících opálit. Na střechu totiž byla použita speciální fólie, která nabízí ještě lepší výhled na scenérii okolních vrcholků a skrz níž sluneční paprsky prostoupí tak dokonale, že se návštěvníky i uvnitř haly opálí.

Aquapark Tatralandia je obestavěný tobogány.

Aquapark Tatralandia je obestavěný tobogány.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Jen umělé vlny zde nevyřešili úplně šikovně. Vlnobití se milovníci koupání dočkají jen v malém vykachlíkovaném obdélníku, kde se voda vlivem pohybu lidí odráží ode zdi ke zdi. Ve vnitřní hale nechybí ani pět vnitřních tobogánů, wellness a spa centrum s vířivkami, saunami a masážním salónem.

Najíst se návštěvníci tropického ráje mohou v nové restauraci Paradiso s bohatou nabídkou karibských jídel a nápojů. Celodenní vstupné vyjde dospělého na 19 eur, studenti a senioři zaplatí 16, děti 9 eur. Jen několik metrů od vnitřního i venkovního vodního světa je ubytovací komplex Tatralandia Holiday Village, kde v povedených srubech přebývají jak návštěvníci Tatralandie, tak i lyžaři, kteří každý den dojíždí do Jasné.

Nové atrakce na sjezdovce

V Jasné si milovníci zimních sportů mohou kromě lyží, snowboardů a tradičně už i sportovních sáněk půjčit i nové adrenalinové atrakce. Rychle se na nich naučí i nelyžaři, ale kdyby měl přece jen někdo problém, k dispozici jsou instruktoři.

Moderní jsou kromě klasických lyží a snowboardů také skifoxy nebo snowbiky s řidítky.

Moderní jsou kromě klasických lyží a snowboardů také skifoxy nebo snowbiky s řidítky.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Za půjčení sněhových vozítek zájemce zaplatí 15 eur za den a 10 eur, když je využije jen na večerní sjezdovce. Lyže a snowboardy si tu návštěvníci mohou pronajmout za 21 až 25 eur na den. Celodenní skipas stojí dospělého v hlavní sezóně 33 eur, dítě 23 eur. Jarní lyžovačka od 3. dubna pak vyjde dospělého na 26 a dítě na 18 eur.