Praha

Staroměstská dílnička pro nejmenší

Jestli vaše děti překypují fantazií, nechte je tvořit kraslice a další velikonoční předměty v pravidelných dílničkách na pražském Staroměstském náměstí. Začínají už tuto sobotu a oba víkendové dny mohou děti tvořit od 12:00 do 19:00. Naučí se mimo jiné vyrábět pomlázku. Pro zpestření je tady navíc čeká od 17:00 loutkové divadlo.

Tradice, příroda a rodina pohromadě

Velikonoční jarmark chystá na sobotu Toulcův dvůr. Program je jako vždy sestavený pro celou rodinu, takže kromě hudebních a tanečních vystoupení nebude chybět ani pohádka. Důležitým bodem dne bude vynášení Morany a přinášení jara. Toho se nezapomeňte zúčastnit v 17:00. Více o akci najdete zde.

Středočeský kraj

Hry, oblékání a volání v Mělníku

Jarní hry venku v přírodě, oblékání Morany a jejím zahozením přivolání jara čeká v neděli obyvatele Mělníka i všechny, kteří se akce přijedou zúčastnit. Slavnostní průvod se vydá kolem řeky v 15:00, předcházet mu bude společné oblékání Morany. Více o tom, co by si děti neměly zapomenout vzít s sebou, čtěte zde.

Na Okoř je cesta jako žádná ze sta

Hrad Okoř chystá na sobotu jarní trhy. Padesát stánků bude obklopeno zábavnými atrakcemi – kolotočem, poníky i střelnicí. Dámy, těšte se na vystřelenou růži. Trhy začínají na Okoři už od 9:00.

Jihočeský kraj

Kašpárek v rohlíku

Kulturní dům Střelnice v Jindřichově Hradci plánuje na nedělní odpoledne ve společenském sále soubor veselých písniček, humorných scének a vtipných postaviček na zabavení dětí i jejich rodičů. Představení Kašpárek v rohlíku tu začne v 16:00. Vstupenky lze koupit i v předprodeji.

Plzeňský kraj

Velikonočně-jarní veselí

Další velikonoční jarmark chystají na sobotu Blovice. Místní Muzeum jižního Plzeňska zve všechny zájemce do útrob svého sídla na zámek Hradiště, kde jarmark vypukne už v 9:00. Konec je naplánován na 16:00. Souhrnné informace najdete zde.

Karlovarský kraj

Ferda Mravenec v Karlových Varech

Expozice originálů kreseb otce milované postavičky Ferdy Mravence se otevřela návštěvníkům ve středu. Až do neděle 12. května bude ke zhlédnutí v Muzeu Karlovy Vary. Kromě Sekorových kreseb a knižních ilustrací bude k nahlédnutí také skutečný život mravenců. Více o výstavě čtěte zde.

Ústecký kraj

Dvoudenní karneval v Teplicích

Blížící se příchod jara můžete v Teplicích oslavit celovíkendovým veselím. Na programu dvoudenního jarního karnevalu je v sobotu módní přehlídka, brazilské taneční vystoupení a v neděli mimo jiné karnevalová cesta poznání pro děti. Více o akci se dočtete zde.

Liberecký kraj

Víkendové setkání s Krakonošem

Vousatý dědeček a symbol Krkonoš i večerníčkových pohádek zavítá v sobotu už po sedmašedesáté do Harrachova. Na cestu se vydá už dopoledne společně se svojí družinou. Více o programu naleznete zde.

Královéhradecký kraj

Rampušák a Kačenka dají sbohem zimě

Deštné v Orlických horách se v sobotu pomyslně rozloučí se zimní sezónou. Na karnevalovou akci s nabitým programem láká lyžařský areál Marta II. dětské účastníky i jejich rodiče. V sobotu čeká návštěvníky areálu závod masek i přetahování lanem, dětské hosty pak jistě naláká skákací hrad nebo tobogán z Kačenčiny hory. Středobodem akce budou pohádkové postavy patronů Rampušáka a Kačenky. Bližší informace hledejte zde.

Pardubický kraj

Pohádkový nedělní podvečer

Než se definitivně rozloučíte s víkendem a začnete se připravovat do prací, školek a škol, užijte si v kruhu rodinném pohádkové představení Hrnečku vař a O Palečkovi, které se bude konat v neděli od 17:00 ve Smetanově domě v Litomyšli. Vstupné bude 50 korun.

Vysočina

Sobotní vepřové hodování

Vystoupení harmonikáře, malování na dětské obličeje i cimbálovka k tanci a poslechu je na programu vepřových hodů v Jihlavě. Dospělé čekají ochutnávky, děti zábava na skákacím hradu. Více o akci naleznete zde.

Jihomoravský kraj

Vítání jara v Blansku

Grilování párků, výroba Morany a samozřejmě i její usmrcení čeká účastníky jihomoravského vítání jara, které začíná v sobotu v 10:00 v Blansku v klubu Ratolest.

Olomoucký kraj

Nedělní odpoledne pro děti

Konec víkendu bude v Jeseníkách patřit dětem. V neděli od 15:00 pro ně bude připravený maškarní karneval. Kromě soutěží a her nebudou chybět ani pohádky. Více o akci naleznete zde.

Zlínský kraj

Kyčerka odhání zimu

Vrcholem lyžařské sezóny v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích je karnevalové veselí. Od 10:00 se tu budou v sobotu registrovat masky. Všechny pak budou celý den sjezdovat zdarma. Na programu je vyhlášení nejlepšího převleku i odpolední dětská diskotéka. Více informací čtěte zde.

Zámecké Velikonoce

Vsetínský zámek už také postihly Velikonoce. V neděli ho budou okupovat úplně. Účastníci uvidí profesionální zdobení kraslic, vyzkoušet si ho pak budou moci i samostatně. Následně se na akci vyhlásí nejpovedenější ozdobené vejce a samozřejmě se nezapomene ani na vynášení Morany. Bližší informace o časovém harmonogramu hledejte zde.

Moravskoslezský kraj

Pohádka pro ranní ptáčata

Pokud musíte i o víkendu se svými dětmi dříve vstávat a řešíte rodinný program už od samého rána, možná vás zaujme představení klasické pohádky o Červené Karkulce. V loutkovém podání ho hraje v neděli už od 10:00 Loutkové divadlo Perníkovka ve Štramberku. Více informací najdete zde.